Untitled Document
Strona główna
Historia Szkoły
Nasz Patron
Nauczyciele
Uczniowie
Wydarzenia
Przedszkole
Pedagog szkolny
Biblioteka szkolna
Kontakt
Galeria
Informator
Plan zajęć
Zajęcia dodatkowe
Nasze sukcesy
Kącik dla rodziców
Podręczniki
Statut
Program wychowawczy
Rada Rodziców
Deklaracja dostępności

 

 

 

 

Październik miesiącem bibliotek szkolnych
dodano: 22-11-2021

Październik miesiącem bibliotek szkolnych

            W roku 1999r. Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (ang. International Association of School Librarianship) ustanowiło nowe święto. Najpierw był to jeden dzień, a od 2008 r. – cały październik.
Święto bibliotek szkolnych ma na celu zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły oraz w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.

 

Hasło tegorocznego Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych brzmiało:   „Baśnie i legendy z całego świata”            W ramach obchodów  biblioteka szkolna zaprosiła uczniów do włączenia się w akcje i konkursy organizowane przez bibliotekę szkolną.

            Już od 1 października rozpoczęliśmy akcję „Podaruj książkę bibliotece szkolnej”, trwała ona przez cały miesiąc. Dzięki Waszemu zaangażowaniu Drodzy Czytelnicy, nasza biblioteka wzbogaciła się o bardzo ciekawe pozycje książkowe. Bardzo dziękujemy!!!.  Wszyscy nasi darczyńcy otrzymali podziękowania i słodką niespodziankę.

            Ponadto wszystkich czytelników zaprosiliśmy do udziału w konkursach plastycznych. Dla klas IV-VIII zaproponowaliśmy przygotowanie pracy w formie plakatu pod hasłem „Warto czytać” . Niestety wpłynęło tylko 2 prace konkursowe, obie zatem zostały nagrodzone tytułem „Laureatów”. Ich autorkami były uczennice klasy VIII- Amelia Siebyła i Natalia Paduch. Młodsi czytelnicy wykonywali ilustrację do wybranej baśni lub legendy, zgodnie z tegorocznym hasłem obchodów  Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych mogły to być baśnie i legendy z całego świata. Do komisji konkursowej wpłynęło 17 prac plastycznych, z spośród których wyróżniono 7 . I miejsca zdobyły prace czytelniczek z klasy IIKornelii Krupy i Wiktorii Malarskiej, przyznano dwa II miejsca - Wiktorii Mordak z klasy II i Julii Lackowskiej z klasy III, dwie prace znalazły się na III miejscu, są to prace Brajana Mazura z klasy II i Sebastiana Rogalińskiego z klasy III, ponadto wyróżniono pracę czytelnika z klasy I – Kamila Zagożdżona.

Wszyscy uczestnicy konkursów plastycznych otrzymali dyplomy i słodką nagrodę, zaś nagrodzone prace dodatkowo otrzymały rzeczowe upominki. Przez cały miesiąc, w czasie zajęć bibliotecznych, a także niektórych przerw międzylekcyjnych można było posłuchać w bibliotece czytanych baśni  i legend, słuchowisk o tematyce baśniowej. 

facebook