Untitled Document
Strona główna
Historia Szkoły
Nasz Patron
Nauczyciele
Uczniowie
Wydarzenia
Przedszkole
Pedagog szkolny
Biblioteka szkolna
Kontakt
Galeria
Informator
Plan zajęć
Zajęcia dodatkowe
Nasze sukcesy
Kącik dla rodziców
Podręczniki
Statut
Program wychowawczy
Rada Rodziców
Deklaracja dostępności

 

 

 

 

Pożegnaliśmy śp. Antoninę Markowską,
dodano: 20-09-2013

Pożegnaliśmy śp. Antoninę Markowską,

„Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci” Wisława Szymborska

 

W poniedziałek 16 września 2013 r. pożegnaliśmy śp. Antoninę Markowską, wieloletnią nauczycielkę naszej szkoły.P. Antonina Markowska urodziła się 11 czerwca 1932 r. w Woli Soleckiej. Po ukończeniu liceum w Solcu rozpoczęła pracę w szkole w Świesielicach. W naszej szkole pracowała od 2 września 1966 r.. Uczyła j. polskiego oraz organizowała edukację humanistyczną i kulturalną najbliższej okolicy. Przygotowywała uczniów do olimpiad przedmiotowych, konkursów recytatorskich, egzaminów wstępnych do szkół średnich. Razem z wychowankami przeżywała ich sukcesy i porażki. Cieszyła się, gdy jej uczniowie osiągali wymarzone cele życiowe. Prowadziła lekcje koleżeńskie dla nauczycieli z całego powiatu, a później rejonu.

Po 33 latach pracy w 1984 r. odeszła na emeryturę. Przez cały czas, kiedy dopisywało jej zdrowie kierowała zespołem artystycznym przy Kole Gospodyń Wiejskich w Woli Soleckiej.

Za pracę dydaktyczną, wychowawczą i społeczną uhonorowana została licznymi odznaczeniami, wyróżnieniami i dyplomami. Wśród odznaczeń najważniejsze to Złoty Krzyż Zasługi i Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.

P. Antonina Markowska na zawsze pozostanie w naszej pamięci.


facebook