Untitled Document
Strona główna
Historia Szkoły
Nasz Patron
Nauczyciele
Uczniowie
Wydarzenia
Galeria
Kontakt
Pedagog szkolny
Informator
Plan zajęć
Zajęcia dodatkowe
Nasze sukcesy
Kącik dla rodziców
Podręczniki
Statut
Program wychowawczy
Rada Rodziców

 

 

 

 

Konkurs Pożarniczy – sukces uczniów naszej szkoły
Konkurs Pożarniczy – sukces uczniów naszej szkoły

Dnia 15 lutego w Urzędzie Miasta i Gminy Lipsko odbył się gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”, w którym wzięło udział 4 uczniów naszej szkoły:

 

Natalia Kwiecień

kl. VI

Zuzanna Tomczyk

kl. VI

Julia Oleksiak

kl. VII

Marcin Mężyk

kl. VIIICzytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 23-02-2019, odsłon: 14)
„Smaki z babcinego stołu”
„Smaki z babcinego stołu”

W ostatnich dniach stycznia poznaliśmy laureatów konkursu polonistycznego „Smaki z babcinego stołu, czyli opowieść o zwyczajach żywienia z okolic Woli Soleckiej” zorganizowanego przez Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Lipsko.

Zadaniem młodych literatów było napisanie opowiadania, którego elementem będzie przepis na tradycyjną regionalną potrawę związaną z okresem Bożego Narodzenia lub karnawałem, która występowała na terenie Woli Soleckiej.

Do organizatora konkursu wpłynęło 20 prac, które oceniano w dwóch kategoriach – klasy IV-VI i klasy VII-VIII.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 19-02-2019, odsłon: 38)
„Kalendarz bezpieczeństwa 2019”
„Kalendarz bezpieczeństwa 2019”

Uczennice naszej szkoły Anna Górz (kl. II) i Agata Górz (kl. IV) zostały laureatkami konkursu plastycznego ogłoszonego przez Komendanta Powiatowego Policji w Lipsku.


Konkurs był skierowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu powiatu lipskiego. Zadaniem uczestników było plastyczne przedstawienie bezpiecznych zachowań zgodnych z poszanowaniem przepisów prawa.

 

Do organizatora wpłynęło łącznie 260 prac z czego komisja konkursowa wybrała 41 prac, z których 16 (wśród nich propozycje naszych uczennic) zostało umieszczonych na oficjalnym kalendarzu Komendy Powiatowej Policji w Lipsku.(kategoria: Aktualności, dodano: 13-02-2019)
Święto Babci i Dziadka
Święto Babci i Dziadka

Niech nam żyją Dziadek, Babcia
niech im zdrowie służy,
niechaj uśmiech mają zawsze,

aż po same uszy.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 04-02-2019, odsłon: 90)
Boże Narodzenie
Boże Narodzenie

   Na zbliżające się Święta pragniemy złożyć życzenia przeżywania Bożego Narodzenia w zdrowiu, radości i ciepłej, rodzinnej atmosferze.

Kolejny zaś rok niech będzie czasem pokoju oraz realizacji osobistych zamierzeń.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 21-12-2018, odsłon: 235)
Konkurs recytatorski „Kreować głosem”
Konkurs recytatorski „Kreować głosem”

13 grudnia 2018 roku w Lipskim Centrum Kultury odbyła się XVIII już edycja konkursu recytatorskiego „Kreować głosem”, w którym wzięło udział 5 uczennic z naszej szkoły.

Głównym celem konkursu było przybliżenie dorobku poetyckiego twórców poezji polskiej i obcej, doskonalenie warsztatu recytatorskiego oraz umiejętności samodzielnej pracy nad tekstem i jego interpretacją.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 21-12-2018, odsłon: 171)
Szopki bożonarodzeniowe
Szopki bożonarodzeniowe

Zrodzony na sianie, w żłobie, wśród stajenki,

śpi w ramionach Maryi Jezus malusieńki.

Świętą noc pierwsza gwiazda opromienia,

gromadzą się wokół przyjazne stworzenia.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 19-12-2018, odsłon: 207)
Wycieczka do fabryki bombek
Wycieczka do fabryki bombek

Uczniowie klasy V uczestniczący w zajęciach koła plastycznego wzięli udział w warsztatach w fabryce bombek w Nowej Dębie. Podczas zajęć mieli okazję prześledzenia całego procesu powstawania bombek. Uczestnicy wycieczki z zaciekawieniem przyglądali się pracy w dmuchalni szkła, srebrzeniu bombek, lakierowaniu i wreszcie dekorowaniu.

Nasi plastycy mogli również przygotować szklane ozdoby zaprojektowane według własnych pomysłów.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 18-12-2018, odsłon: 87)
Sukces w konkursie „Pieśni, które znamy i kochamy”
Sukces w konkursie „Pieśni, które znamy i kochamy”

30 listopada w Bibliotece Pedagogicznej w Lipsku odbył się finał powiatowego konkursu „Pieśni, które znamy i kochamy”.

W pierwszej części uczniowie mieli za zadanie wypełnić test z luką, uzupełniając cytaty wybranych pieśni patriotycznych. W drugiej części należało wykazać się znajomością melodii rozpoznając utwory po zaprezentowanym kilkusekundowym fragmencie.

W konkursie wzięło udział 37 uczniów.

Wśród najlepszych znalazła się Natalia Stępień, która zajęła 2 miejsce.

Naszą szkołę reprezentowały również Klaudia Machał, Julia Oleksiak i Karolina Stępień.(kategoria: Aktualności, dodano: 16-12-2018)
Andrzejki
Andrzejki

Zabawa andrzejkowa to impreza, która co roku cieszy się w naszej szkole dużą popularnością wśród szkolnej braci.

Wszyscy ze zniecierpliwieniem czekają na przepowiednie losu. W tym roku w rolę wróżek wcielili się uczniowie klasy V, którzy przygotowali zestaw fantastycznych wróżb i z ogromnym zaangażowaniem tłumaczyli znaki z przyszłości.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 16-12-2018, odsłon: 150)
facebook