Untitled Document
Strona główna
Historia Szkoły
Nasz Patron
Nauczyciele
Uczniowie
Wydarzenia
Galeria
Kontakt
Pedagog szkolny
Informator
Plan zajęć
Zajęcia dodatkowe
Nasze sukcesy
Kącik dla rodziców
Podręczniki
Statut
Program wychowawczy
Rada Rodziców

 

 

 

 

Odwiedzili nas Babcia i Dziadek
Odwiedzili nas Babcia i Dziadek

22 stycznia 2020 r. w naszym przedszkolu zorganizowana została uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.

 

W tym dniu dzieci zaprosiły swoje kochane Babcie i Dziadków. Maluchy przygotowały dla nich specjalny program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Niejednej Babci i Dziadkowi łezka kręciła się w oku. To były naprawdę wyjątkowe chwile, pełne uśmiechu, radości i dumy.

Szczęśliwe i rozpromienione twarze Babć i Dzadków po raz kolejny pokazały nam, jak ważne są dla nich takie spotkania i wspólne chwile spędzone z wnukami.

 Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 26-02-2020, odsłon: 51)
„Idą święta, nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj!”
„Idą święta, nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj!”

Samorząd Uczniowski naszej szkoły włączył się do działań Fundacji Dbam o Mój Z@sięg i wspólnie z uczniami klas III i IV wysłał życzenia świąteczne tradycyjną drogą na kartce pocztowej. Dzieci na zajęciach wspólnie ułożyły tekst życzeń, wypełniły i nakleiły znaczki, zaadresowały pocztówki przekazane przez fundację i przekazały je naszemu panu listonoszowi, który posłał nasze życzenia w świat.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 09-02-2020, odsłon: 106)
Bożonarodzeniowe ozdoby nagrodzone
Bożonarodzeniowe ozdoby nagrodzone

Uczniowie naszej szkoły już wielokrotnie udowodnili swoją kreatywność i pomysłowość. Ich efektem stały się również prace przygotowane na konkurs „Dizajn – działaj kreatywnie” ogłoszony przez Lipskie Centrum Kultury. Tym razem należało własnoręcznie i według własnego pomysłu przygotować kartkę lub ozdobę na Boże Narodzenie.

Pomysłom i zapałowi nie było końca, wielu uczestników konkursu żałowało, że można było poddać ocenie tylko jedną wykonaną przez siebie pracę.

Twórczość naszych uczniów została jednak doceniona, gdyż wśród laureatów i wyróżnionych nie zabrakło dzieci i młodzieży z naszej szkoły.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 08-02-2020, odsłon: 96)
Cicha noc…
Cicha noc…

Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, magiczny, pełen spotkań, niespodzianek i miłości.

 

Jak co roku w naszej szkole odbył się APEL BOŻONARODZENIOWY, który połączył naszą społeczność szkolną podczas wspólnego kolędowania.

 

W świątecznej scenerii, przy blasku świec zgromadzili się uczniowie i pracownicy szkoły, a recytacja wierszy bożonarodzeniowych i śpiew tradycyjnych kolęd i mniej znanych pastorałek, wprowadziły wszystkich w magiczny nastrój.(kategoria: Aktualności, dodano: 03-02-2020)
Konkurs recytatorski „Kreować głosem”
Konkurs recytatorski „Kreować głosem”

18 grudnia 2019 r. w Lipskim Centrum Kultury odbyła się kolejna edycja konkursu recytatorskiego „Kreować głosem”, na szczeblu powiatowym, którego celem było przybliżenie dorobku poetyckiego twórców poezji i prozy oraz doskonalenie warsztatu recytatorskiego.

Naszą szkołę reprezentowały cztery uczennice: Julia Kiljan (kl. V), Alicja Krawczyk (kl. V), Natalia Kwiecień (kl. VII), Katarzyna Mróz (kl. VII). Zadaniem uczestników było zaprezentowanie wybranego utworu poetyckiego lub fragmentu prozy.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 02-02-2020, odsłon: 91)
Robiliśmy bombki choinkowe
Robiliśmy bombki choinkowe

Oznaką zbliżającego się Bożego Narodzenia w naszej szkole jest wyjazd do Fabryki Ozdób Choinkowych w Nowej Dębie. Podobnie było również w tym roku. Uczniowie klas I-III wybrali się do tej fabryki, by pod czujnym okiem specjalistów przygotować bombki według własnego pomysłu.

 

Dzieci pod opieką przewodnika zwiedziły cały zakład i dokładnie prześledziły wszystkie etapy powstawania tych ozdób. Uczniowie przekonali się, że praca przy produkcji bombek wymaga nie tylko talentu, ale też ogromnej dozy cierpliwości.

 

Wyjątkową atrakcją wyjazdu były warsztaty plastyczne, podczas których dzieci ozdabiały bombki. Nie mniej interesujące były zakupy. Z bogatej oferty ozdób każdy wybrał coś dla siebie i bliskich. Na pamiątkę pobytu w fabryce każdy uczestnik wycieczki otrzymał bombkę z własnym imieniem.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 19-01-2020, odsłon: 100)
„Pisk Białego Orła”
„Pisk Białego Orła”

Tegoroczne Święto Niepodległości miało dla naszych uczniów szczególny charakter. Prezentowali oni bowiem swoje umiejętności na scenie Lipskiego Centrum Kultury podczas oficjalnych obchodów 101 rocznicy odzyskania niepodległości. Uczniowie wystawili wzruszający koncert okolicznościowy pt.  „Pisk Białego Orła”. Fabuła prowadziła wzruszonych widzów spektaklu wokół historii wiejskiej rodziny, która w czasie I wojny światowej przeżywa wojenną traumę związaną z wymarszem ojca i jednego z synów na front. Ludzie ci w swym domu ukrywają poetę, który umacnia patriotyzm domowników odwołując się do narodowej literatury i poezji. Symbolem wolnej Polski stał się biały orzeł, którego pisk zapowiada zbliżający się kres zaborów.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 01-01-2020, odsłon: 136)
Andrzejki
Andrzejki

„Zebrała się nasza gromada

gdy już wieczór zapada.

Chętna do zabawy w andrzejkową noc,

bo dziś wróżb i magii moc”.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 29-12-2019, odsłon: 164)
Festiwal Piosenki i Poezji Patriotycznej w Lipskim Centrum Kultury
Festiwal Piosenki i Poezji Patriotycznej w Lipskim Centrum Kultury

28.11.2019 r. nasza szkoła wzięła udział w Festiwalu Piosenki i Poezji Patriotycznej, który odbył się w Lipskim Centrum Kultury. Festiwal wywarł ogromne wrażenie zarówno na widzach jak i samych uczestnikach. Bogactwo repertuaru i rzesze młodych artystów zaskoczyły nawet jury.

 

W kategorii POEZJA PATRIOTYCZNA PSP w Woli Soleckiej reprezentowały uczennice Julia Kiljan (kl. V), Natalia Kwiecień (kl. VII) i Zuzanna Tomczyk (kl. VII).Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 10-12-2019, odsłon: 198)
Światowy Dzień Pluszowego Misia
Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada swoje święto obchodził najmilszy, najwspanialszy przyjaciel dzieci – Pluszowy Miś! Do wspólnej zabawy z misiami zaprosiła wszystkich czytelników biblioteka szkolna. Odzew był wspaniały, 32 czytelników przyniosło 108 swoich ulubieńców, niektórzy z nich zaprezentowali nam całe misiowe rodzinki, a nasza biblioteka zamieniła się w prawdziwą „Misiolandię”. Najwięcej pluszowych przyjaciół (15) przyniosła Maja Lasota z kl. II. To ona otrzymała specjalna nagrodę.

 

Wśród wszystkich misiów wybrano 12 pluszaków o szczególnym wyglądzie. Największym misiem okazał się mis Huberta Dąbrowskiego z kl. VI, najmniejszym zaś miś Julii Lackowskiej z kl. I.

Ponadto przyznano nagrody: dla „misia o najpiękniejszych oczkach” (Maja Mróz z kl. II). „najbardziej wojowniczego misia” (Adrian Czyżewski z kl. VI), „misia z najgustowniej zawiązaną kokardą” (Ola Mikusek z kl. V), „misia z najelegantszą muszką” (Bartek Stańczyk kl. II), „misia o najpiękniejszym uśmiechu” (Karina Mróz kl. V), „misia o największym sercu” (Patrycja Gozdur kl. VI), „misia w uroczej szlafmycy” (Anna Górz kl. III), najbardziej wyluzowanego misia” (Alan Korczak kl. II), „misia w najpiękniejszej sukience” (Maja Lasota kl. II) i „najbardziej uroczej rodzinki misiowej” (Jakub Szymona kl. VI).Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 08-12-2019, odsłon: 195)
facebook