Untitled Document
Strona główna
Historia Szkoły
Nasz Patron
Nauczyciele
Uczniowie
Wydarzenia
Przedszkole
Pedagog szkolny
Biblioteka szkolna
Kontakt
Galeria
Informator
Plan zajęć
Zajęcia dodatkowe
Nasze sukcesy
Kącik dla rodziców
Podręczniki
Statut
Program wychowawczy
Rada Rodziców
Deklaracja dostępności

 

 

 

 

Dzień Pluszowego Misia
Dzień Pluszowego Misia

Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

 

Czy święto Misia jest potrzebne? „Oczywiście, że tak!” – odpowiadają zgodnie wszyscy nasi uczniowie, a na dowód tego przynieśli swoich pluszowych ulubieńców do szkoły, odpowiadając tym samym na konkurs , który został zorganizowany w szkolnej bibliotece. Zadanie polegało na przyniesieniu do szkoły jak największej ilości misiów. Zwyciężyła Paulina Śliwiak, uczennica klasy II. Otrzymała wspaniałą nagrodę w postaci pluszowego misia. Pozostali uczniowie, którym trochę zabrakło do rekordu Pauliny również dostali nagrody rzeczowe, dyplomy i "misiowe" ordery.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 25-11-2022, odsłon: 65)
Andrzejki, wieczór wróżb, tańca i zabawy
Andrzejki, wieczór wróżb, tańca i zabawy

 

Jednym ze świąt, które kojarzą się z dobrą zabawą, są Andrzejki. Na potrzeby andrzejkowej nocy, powstało wiele niezwykłych wróżb. Od bardzo prostych i naiwnych, aż po skomplikowane rytuały i obrzędy. Niektóre z nich bawią nas do dzisiaj, a o innych zapomnieliśmy.

Przypomnieli nam o nich uczniowie klasy trzeciej i piątej. Przygotowali wiele ciekawych propozycji wróżb i zabaw, które spotkały się z wielkim zainteresowaniem uczestników naszej szkolnej zabawy andrzejkowej.

I chociaż świat nauki uznaje wróżby za pseudonaukę i nie udało się nigdy zdobyć dowodu na istnienie możliwości przepowiedzenia przyszłości, to nasi uczniowie w ten jeden wieczór w roku chętnie poddają się ich magii i bawią się przy tym wyśmienicie. Tak było 24 listopada. Był to wieczór wróżb, tańca i dobrej zabawy.(kategoria: Aktualności, dodano: 25-11-2022)
IV FESTIWAL PIOSENKI I POEZJI PATRIOTYCZNEJ
IV FESTIWAL PIOSENKI I POEZJI PATRIOTYCZNEJ

W dniu 24 listopada w Lipskim Centrum Kultury odbyła się czwarta edycja Festiwalu Piosenki i Poezji Patriotycznej. Prezentacje konkursowe odbyły się w dwóch kategoriach: piosenka i poezja patriotyczna oraz w czterech kategoriach wiekowych. Łącznie na konkurs wpłynęło ponad sto trzydzieści zgłoszeń zarówno z lipskiego jak i ościennych powiatów.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 24-11-2022, odsłon: 47)
Maluchy bawią się z Pluszowym Misiem
Maluchy bawią się z Pluszowym Misiem

Misie tak jak ludzie,

Swoje święto mają,

Wówczas wszystkie dzieci,

Życzenia im składają.

Zapytacie kiedy święto ich przypada:

Odpowiedź jest łatwa: 25 listopada!Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 24-11-2022, odsłon: 39)
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

20 listopada przypada rocznica uchwalenia Konwencji Praw Dziecka. W związku z tym, nasza szkoła włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka wspólnie z UNICEF- em.

Jest to szczególna data, bo właśnie tego dnia duzi i mali na całym świecie jednoczą się i podejmują szereg działań, które mają na celu okazanie solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.

Z tej okazji p. Justyna Kiljan-pedagog szkolny i p. Joanna Gozdur- pedagog specjalny, przeprowadziły lekcję na temat Praw Dziecka dla uczniów klas I-III. Tegoroczne obchody mają szczególny przekaz - przeciwdziałamy dyskryminacji i głośno mówimy o tolerancji !(kategoria: Aktualności, dodano: 25-11-2022)
Październik miesiącem świadomości dysleksji.
Październik miesiącem świadomości dysleksji.

W dniach 03-07.10.2022r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Woli Soleckiej  obchodziliśmy Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji, który przebiegał pod hasłem: „Przełamujemy bariery” i odbywał się, jak co roku, pod patronatem Polskiego Towarzystwa Dysleksji.

03.10.2022r. odbył się „Dzień Czytania”. Tego dnia zorganizowano akcję czytelniczą „Czytam z Bratkiem”, podczas której dzieci z klasy 6 oraz z „Klubu Ortograffiti” czytały koleżankom i kolegom klas młodszych. Bajki o przygodach Bratka, czytane przez uczniów w obecności Bratkowych maskotek, przypadły do gustu najmłodszym. W klasie polonistycznej zorganizowana została wystawa plakatów, stworzonych przez uczniów klas I-III z portretem Bratka. Na korytarzu pojawiła się gazetka ścienna, poświęcona zjawisku dysleksji rozwojowej.

Nasi najmłodsi koledzy, uczestniczyli również w zajęciach grafomotorycznych i poznali ćwiczenia relaksujące rękę piszącą.

04.10.2021r.odbył się „Dzień skutecznego uczenia się”.

Uczniowie uczęszczający na terapię pedagogiczną w ramach zajęć korekcyjno-kompensacyjnych poznali style uczenia. Podczas testów diagnostycznych dowiedzieli się, który z analizatorów jest ich najmocniejszą stroną i jak należy planować naukę, aby osiągnąć sukces.

Dla rodziców dzieci przedszkolnych, tego dnia zorganizowano porady pedagoga- logopedy w zakresie diagnozy i terapii opóźnionego rozwoju mowy.

05.10.2022r. świętowany był „Dzień Dysleksji i Dzień Sławnego Dyslektyka”. Na szkolnym korytarzu  zaprezentowano sylwetki sławnych dyslektyków. Jakie było zdziwienie naszych uczniów, którzy  wśród sławnych dyslektyków odnaleźli m.in. pana Andersena, pana Einsteina i pana Edisona.

07.10.2021r. odbył się „Konkurs na najpiękniejszą zakładkę do książki” Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas I-III. Powstało wiele pięknych zakładek. Nagrodę w konkursie zdobyły:

Zosia Dams klasa 1

Lila Rolnik klasa 1

Wiktoria Wójcicka klasa 1

Sandra Czyżewska klasa 3

Wiktoria Malarska klasa 3.

Dzieci z klasy 4 poznały Kalambury ortograficzne

Podczas zajęć korekcyjno-kompensacyjnych, dzieci bawiły się w „Kalambury ortograficzne”. W kopercie były wyrazy z brakującą literą. Dzieci losowały wyraz i musiały pokazać lub narysować ten wyraz, tak żeby grupa zgadła. Na koniec musiały powiedzieć przez jaką literkę się pisze dane słowo, oczywiście uzasadniając pisownię.

Uczniowie  z klasy 5 mogli  sprawdzić się w zadaniach angażujących obie półkule mózgu. Ćwiczyli swoje umiejętności w zakresie koncentracji uwagi oraz grafomotoryki. Sprawdzali swoje możliwości podczas zabaw z kodowaniem oraz pisali dyktando z lukami.

Uczniowie  z klasy 6  stworzyli  grę ortograficzną- Memory ortograficzne. Grupa uczniów podczas zajęć korekcyjno-kompensacyjnych otrzymała zestaw wyrazów z trudnością ortograficzną. Na przygotowanych kartonikach rysowali obrazek i podpisali go oraz przyklejali słowo, np. HOKEISTA.  Tak przygotowane Memory pomaga w zapamiętaniu wyrazów z trudnością ortograficzną, a także może służyć jako pomoc w przypominaniu sobie zasad ortograficznych.

Klasa 7 ćwiczyła rękę i utrwalała zasady ortograficzne z  programem interaktywnym „Władcy słów”.

Uczniowie  z klasy 8  stworzyli KRZYŻÓWKĘ ze słowem DYSLEKSJA

Uczniowie najpierw obejrzeli krótki film: „Jak działa dysleksja”, na podstawie informacji układali krzyżówkę. W krzyżówce pojawiły się hasła: Andersen, czytanie, pisanie, dysleksja, analizator, wzrok, słuch, pasja, aktor.

To niesamowite, że jedna dysleksja wpływa na tyle płaszczyzn życia.

Hasło PRZEŁAMUJEMY BARIERY w tych dniach było spajające naszą społeczność szkolną.(kategoria: Aktualności, dodano: 23-11-2022)
Dzień Kredki
Dzień Kredki

Dzień Kredki przypada na 22 listopada. Święto to w znaczący sposób wiąże się z najmłodszymi, bowiem to dzięki kredkom mogą oni wyrazić swoje myśli i uczucia. Rysowanie w dodatku rozwija wyobraźnię, więc tym bardziej warto dzisiaj zachęcać dzieci do tej świetnej zabawy.

Tak właśnie wykorzystali tę datę uczniowie klas młodszych w naszej szkole. Kredkami namalowali przepiękne prace, którymi udekorowali szkolny korytarz.

 

A co gdyby tak wszystkie dzieci zamieniły się w kredki 22 listopada? Z tym zadaniem uczniowie poradzili sobie również znakomicie. Przez cały dzień paradowali w kolorowych "kredkowych " opaskach, które wspólnie wykonali na zajęciach.

 

Jak powstały kredki ? Przedmioty przypominające współczesne kredki najprawdopodobniej pochodzą z Europy. Źródła historyczne mówią o kredce w kształcie cylindra wykonanej z mieszanki węgla drzewnego i oleju. Węgiel zamieniono później sproszkowanymi pigmentami o różnych kolorach. W 1795 roku Francuz Nicolas - Jacques Conte stworzył kredki na bazie gliny i grafitu. Dziś produkowane są z naturalnych pigmentów, takich jak tlenek żelaza, sadza, czy dwutlenek tytanu. Profesjonalne kredki na szerszą skalę zaczęto sprzedawać na początku XX wieku. Firma Crayola z Nowego  Jorku wprowadziła na rynek kredki w ośmiu kolorach. Do ich popularności przyczyniła się żona jednego z właścicieli firmy, Alice. Jako była nauczycielka od razu dostrzegła potencjał kredek w rozwoju dzieci, a do tego wymyśliła historyczna nazwę.

Tę historię i wiele innych ciekawostek o bohaterkach dnia - kredkach - usłyszały dzieci od swoich wychowawczyń oraz dowiedziały się z filmu, który obejrzały podczas lekcji.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 22-11-2022, odsłon: 39)
Międzynarodowy Dzień Tolerancji
Międzynarodowy Dzień Tolerancji
16 listopada Międzynarodowy Dzień Tolerancji.


Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 17-11-2022, odsłon: 64)
Wycieczka do Warszawy
Wycieczka do Warszawy

15 listopada uczniowie klas 4-7 uczestniczyli w wycieczce do Warszawy.

Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik oraz planetarium. Uczniowie mogli poznać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Uczniowie podczas wizyty w CNK zapoznali się niemal z wszystkimi prawami nauki jakie rządzą naszym światem. Kolejnym punktem wycieczki był spacer na Starym Mieście. Wędrówkę zaczęliśmy od Placu Zamkowego, gdzie uczniowie mogli podziwiać Zamek Królewski I Kolumnę Zygmunta III Wazy. W dalszej części naszej wędrówki mogliśmy zobaczyć Pomnik Małego Powstańca, Pałac Prezydencki, gmach Uniwersytetu Warszawskiego i Pomnik Mikołaja Kopernika. Byliśmy również na Placu Piłsudskiego, by tam odwiedzić Grób Nieznanego Żołnierza.(kategoria: Aktualności, dodano: 17-11-2022)
Październik miesiącem bibliotek szkolnych.
Październik miesiącem bibliotek szkolnych.

Hasło tegorocznego Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych brzmiało: „Czytanie dla pokoju”

Czytelnicy z klasy II i III zostali zapoznani z tym tematem poprzez krótką pogadankę, a także poprzez poznanie losów bohaterów książek pt.: „Asiunia” J.Papuzińskiej i „Czy wojna jest dla dziewczyn?” P. Beręsewicza . W ramach obchodów miesięcznego święta bibliotek, zaprosiliśmy wszystkich uczniów do włączenia się w akcje i konkursy organizowane przez bibliotekę szkolną.

 

Już od 1 października rozpoczęliśmy akcję „Podaruj książkę bibliotece szkolnej”, trwała ona przez cały miesiąc. Dzięki Waszemu zaangażowaniu Drodzy Czytelnicy, nasza biblioteka wzbogaciła się o ciekawe pozycje książkowe. Bardzo dziękujemy!!!. Wszyscy nasi darczyńcy otrzymali podziękowania i słodką niespodziankę.

 

Cały październik trwała akcja pod hasłem „Książka na życzenie”. Czytelnicy na przygotowanych kartach mogli wypisać tytuły książek, które powinny znaleźć się na półkach naszej biblioteki. Te karty były analizowane i propozycje czytelników będą brane pod uwagę przy zakupie nowych pozycji książkowych. Ponadto wszystkich czytelników zaprosiliśmy do udziału w konkursie na ilustrację, wypowiedź pisemną lub inną formę pt. „Biblioteka moich marzeń”. Z klas IV-VIII wpłynęło tylko 2 prace konkursowe, obie zatem zostały nagrodzone tytułem „Laureatów”. Ich autorkami były uczennice klasy IV- Julia Lackowska i Marcelina Czerwonka, zaś z klas I-III wpłynęło 6 prac. Tytułem „Laureata” nagrodzono prace dziewczynek z klasy III – Kornelii Krupy i Wiktorii Mordak, II miejsca przyznano pracy Pauliny Śliwiak z kl.II i Wiktorii Malarskiej z kl. III, zaś III miejsca zajęły prace Anny Rucińskiej z kl. II i Sandry Czyżewskiej z klasy III.

 

Zaprosiliśmy także wraz z nauczycielem plastyki czytelników z klas młodszych do udziału w konkursie pt. „Kukiełki, pacynki, marionetki, czyli bawimy się w teatr”. Dzieci wykazały się dużą kreatywnością , wyobraźnią. Wśród 12 prac 6 nagrodzono tytułem „Laureata”, a były to: „Śpiąca Królewna”- Zuzi Burek z kl. III, „Czerwony Kapturek”- Alana Pałki z kl. II, „Kopciuszek” - Wiktorii Malarskiej, „Pszczółka Maja”- Mikołaja Marculi z kl. II, „Pinokio”- Kornelii Krupy z kl. III i „Czerwony Kapturek”- Leny Wajs. Pozostałe prace:„ Roszpunka”- Sandry Czyżewskiej z kl. III, „Kopciuszek”-Wiktorii Malarskiej, „Kot w butach”- Kacpra Stępnia, „Małgosia”-Ani Rucińskiej z kl. II, „Kapelusznik”- Kamila Zagożdżona z kl. II i „Dziewczynka z zapałkami”- Pauliny Śliwiak z kl. II – otrzymały wyróżnienia.

 

Czytelnicy z kl. I wzięli udział w corocznym konkursie plastycznym pt. „Ilustracja do pierwszej przeczytanej książki z biblioteki szkolnej”. I miejsca zajęły: Julia Kwiecień, Alicja Kiljan, II miejsca zaś: Lila Rolnik, Wiktoria Świątek, na III miejscu znalazła się praca Dawida Machała.

 

Wszyscy uczestnicy konkursów plastycznych podczas uroczystego podsumowania obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, otrzymali dyplomy i słodką nagrodę, zaś nagrodzone prace dodatkowo otrzymały rzeczowe upominki(kategoria: Aktualności, dodano: 17-11-2022)
facebook