Untitled Document
Strona główna
Historia Szkoły
Nasz Patron
Nauczyciele
Uczniowie
Wydarzenia
Galeria
Kontakt
Pedagog szkolny
Informator
Plan zajęć
Zajęcia dodatkowe
Nasze sukcesy
Kącik dla rodziców
Podręczniki
Statut
Program wychowawczy
Rada Rodziców

 

 

 

 

Dzień Chłopaka
Dzień Chłopaka

Wrzesień, zgodnie z naszą tradycją, zakończyliśmy Dniem Chłopaka przy rytmach skocznej muzyki podczas pierwszej w tym roku dyskoteki. Tańce poprzedziły oczywiście życzenia, upominki i wspólne klasowe biesiady.

Dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego przeprowadziły również plebiscyt, w którym głosowały na „Najsympatyczniejszego Chłopca”. Tytuły te w tym roku zdobyli Kamil Gozdur z klasy III i Kacper Duch z klasy VI.(kategoria: Aktualności, dodano: 29-10-2017)
Międzynarodowy Dzień Kropki
Międzynarodowy Dzień Kropki

15 września nasi uczniowie przyłączyli się do świętowania Międzynarodowego Dnia Kropki. Jest to święto kreatywnego myślenia i rozwijania talentów i wiary we własne możliwości.

 

Zabawę rozpoczęliśmy od obejrzenia filmu o Vashti, która odkryła swój malarski talent rozpoczynając od narysowania zwykłej kropki. Potem wszyscy uczniowie szukali kropek w otaczającym nas świecie, tworzyli obrazy za pomocą własnych dłoni i... kropek. Potem nadeszła chwila skupienia i rozszyfrowaliśmy hymn Dnia Kropki ukryty pod kropkami tworzącymi alfabet.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 07-10-2017, odsłon: 472)
Ślubowanie
Ślubowanie

Uczniowie klasy I naszej szkoły już pierwszego dnia nauki złożyli uroczyste ślubowanie. Zostali tez pasowani na pełnoprawnych uczniów naszej szkoły.

Klasa liczy 15 uczniów: 9 dziewczynek  i 6 chłopców, a jej wychowawczynią jest pani Katarzyna Łojek.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 30-09-2017, odsłon: 532)
Nie ma śmieci - są surowce!
Nie ma śmieci - są surowce!

 „Nie ma śmieci - są surowce!” to hasło tegorocznej edycji akcji  „Sprzątanie Świata”, w którą włączyła się również nasza szkoła. Jej celem jest zmiana postrzegania odpadów jako „śmieci”, czyli czegoś niepotrzebnego, co powinno wylądować na wysypisku. W rzeczach, często nazywanych niepotrzebnymi, drzemie wartościowy surowiec, który może być przetwarzany kilkukrotnie, a nawet bez końca (tak jest w przypadku aluminiowej puszki).Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 17-09-2017, odsłon: 736)
Nowy rok szkolny
Nowy rok szkolny

  4 września rozpoczął się nowy rok szkolny 2017/2018. Jest to rok wyjątkowy dla naszej szkoły, gdyż stała się ona od września placówką ośmioletnią.

  Spotkanie nauczycieli uczniów i rodziców rozpoczęliśmy od złożenia gratulacji pani Ewie Sołtysiak, która ponownie wygrała konkurs na stanowisko dyrektora naszej szkoły.

  W bieżącym roku dzieci uczyć się będą w dwóch oddziałach przedszkolnych oraz w klasach 1-7, a czuwać nad nimi będzie 21 nauczycieli.

 

W Nowym Roku Szkolnym życzymy samych sukcesów.(kategoria: Aktualności, dodano: 18-09-2017)
Wakacji nadszedł czas
Wakacji nadszedł czas

Przyszło lato, a z nim wakacyjny czas.

Czekają  już  góry, morze, jeziora i las...

 

23 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2016/2017. Najpierw uczestniczyliśmy we Mszy Św. odprawionej w kaplicy przez księdza proboszcza Krzysztofa Maja. Później udaliśmy się do szkoły, gdzie w sali gimnastycznej miała miejsce uroczysta akademia.

Swoją obecnością zaszczycił nas Burmistrz Miasta i Gminy Lipsko pan Jacek Wielorański. Wręczył on nagrody najlepszym uczniom z klas starszych. Nagrodę Burmistrza otrzymali: Katarzyna Mróz z klasy IV, Julia Oleksiak z klasy V i Marcin Mężyk z klasy VI. Następnie pani dyrektor Ewa Sołtysiak wręczyła świadectwa i nagrody książkowe uczniom, którzy otrzymali promocję z wyróżnieniem. Nagrody otrzymali też najlepsi czytelnicy i najbardziej aktywni członkowie Szkolnej Kasy Oszczędności.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 09-07-2017, odsłon: 766)
Dzieciom słońce, dzieciom radość...
Dzieciom słońce, dzieciom radość...

Tegoroczny Dzień Dziecka spędziliśmy radośnie i aktywnie. Było malowanie twarzy, wesołe zabawy i rozgrywki na boisku szkolnym. Strażacy z OSP w Woli Soleckiej przygotowali pokaz pierwszej pomocy i akcji gaśniczej. Chętni uczniowie mogli poćwiczyć wdechy ratownicze i uciśnięcia serca na manekinie, założyć strażacki skafander używany do akcji ratowniczych, wynieść poszkodowanego z rejonu zagrożenia. Później była dyskoteka i lody ufundowane przez Radę Rodziców, a dla najbardziej wytrwałych pieszy rajd na Wólkę. Atrakcją dla uczniów klas starszych był pokaz filmowy połączony z noclegiem w szkole.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 09-07-2017, odsłon: 548)
Wycieczka do Krakowa i Wieliczki
Wycieczka do Krakowa i Wieliczki

8 czerwca 2017 roku uczniowie klas IV-VI wybrali się na wycieczkę do Krakowa i Wieliczki.

W Krakowie zwiedzali zabytki starego miasta, m.in. Kościół Mariacki i sukiennice. Odwiedzili też legendarnego, ziejącego ogniem smoka wawelskiego.

Główną atrakcją wycieczki była Wieliczka, gdzie przez 3 godziny uczniowie podziwiali podziemne atrakcje zabytkowej kopalni soli.(kategoria: Aktualności, dodano: 01-07-2017)
"Mój świat malowany słowem"

W maju miała miejsce kolejna edycja konkursu literackiego „Mój świat malowany słowem” ogłoszonego przez Lipskie Centrum Kultury.

Tegoroczne jury było bardzo wymagające, nasze prace zostały jednak przez nie dostrzeżone i nagrodzone:

Natalia Stępień  kl. V – laureat

Natalia Kwiecień kl. IV – wyróżnienie

Gratulujemy(kategoria: Aktualności, dodano: 29-06-2017)
Wycieczka klas I – III do Warszawy
Wycieczka klas I – III do Warszawy

22 maja 2017 roku uczniowie klas I - III wyjechali na wycieczkę do Warszawy.

Odwiedzili Króla Zygmunta na placu zamkowym i urokliwe zakątki starówki. Podróżując ulicami Starego i Nowego Miasta kolejką staromiejską, z przeszklonych wagoników podziwiali piękno stolicy. W czasie tej podróży słuchali opowieści przewodnika o ciekawych miejscach, pomnikach i budowlach.

Zwiedzili też Stadion Narodowy – płytę, trybuny, piłkarskie szatnie i centrum konferencyjne.

Był to dzień pełen niezapomnianych wrażeń.(kategoria: Aktualności, dodano: 29-06-2017)
facebook