Untitled Document
Strona główna
Historia Szkoły
Nasz Patron
Nauczyciele
Uczniowie
Wydarzenia
Przedszkole
Pedagog szkolny
Biblioteka szkolna
Kontakt
Galeria
Informator
Plan zajęć
Zajęcia dodatkowe
Nasze sukcesy
Kącik dla rodziców
Podręczniki
Statut
Program wychowawczy
Rada Rodziców
Deklaracja dostępności

 

 

 

 

Andrzejki
Andrzejki

„Zebrała się nasza gromada

gdy już wieczór zapada.

Chętna do zabawy w andrzejkową noc,

bo dziś wróżb i magii moc”.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 29-12-2019, odsłon: 1006)
Festiwal Piosenki i Poezji Patriotycznej w Lipskim Centrum Kultury
Festiwal Piosenki i Poezji Patriotycznej w Lipskim Centrum Kultury

28.11.2019 r. nasza szkoła wzięła udział w Festiwalu Piosenki i Poezji Patriotycznej, który odbył się w Lipskim Centrum Kultury. Festiwal wywarł ogromne wrażenie zarówno na widzach jak i samych uczestnikach. Bogactwo repertuaru i rzesze młodych artystów zaskoczyły nawet jury.

 

W kategorii POEZJA PATRIOTYCZNA PSP w Woli Soleckiej reprezentowały uczennice Julia Kiljan (kl. V), Natalia Kwiecień (kl. VII) i Zuzanna Tomczyk (kl. VII).Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 10-12-2019, odsłon: 992)
Światowy Dzień Pluszowego Misia
Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada swoje święto obchodził najmilszy, najwspanialszy przyjaciel dzieci – Pluszowy Miś! Do wspólnej zabawy z misiami zaprosiła wszystkich czytelników biblioteka szkolna. Odzew był wspaniały, 32 czytelników przyniosło 108 swoich ulubieńców, niektórzy z nich zaprezentowali nam całe misiowe rodzinki, a nasza biblioteka zamieniła się w prawdziwą „Misiolandię”. Najwięcej pluszowych przyjaciół (15) przyniosła Maja Lasota z kl. II. To ona otrzymała specjalna nagrodę.

 

Wśród wszystkich misiów wybrano 12 pluszaków o szczególnym wyglądzie. Największym misiem okazał się mis Huberta Dąbrowskiego z kl. VI, najmniejszym zaś miś Julii Lackowskiej z kl. I.

Ponadto przyznano nagrody: dla „misia o najpiękniejszych oczkach” (Maja Mróz z kl. II). „najbardziej wojowniczego misia” (Adrian Czyżewski z kl. VI), „misia z najgustowniej zawiązaną kokardą” (Ola Mikusek z kl. V), „misia z najelegantszą muszką” (Bartek Stańczyk kl. II), „misia o najpiękniejszym uśmiechu” (Karina Mróz kl. V), „misia o największym sercu” (Patrycja Gozdur kl. VI), „misia w uroczej szlafmycy” (Anna Górz kl. III), najbardziej wyluzowanego misia” (Alan Korczak kl. II), „misia w najpiękniejszej sukience” (Maja Lasota kl. II) i „najbardziej uroczej rodzinki misiowej” (Jakub Szymona kl. VI).Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 08-12-2019, odsłon: 963)
Konkurs plastyczny „Reklama książki z biblioteki szkolnej”
Konkurs plastyczny „Reklama książki z biblioteki szkolnej”

W ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, nasza biblioteka ogłosiła konkurs plastyczny skierowany do wszystkich czytelników pt. „Reklama książki z biblioteki szkolnej”. Czytelnicy mogli wykazać się pomysłowością stosując dowolną technikę. Gotowe prace, a było ich 12, oceniła komisja konkursowa i 19 listopada ogłosiła wyniki.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 07-12-2019, odsłon: 935)
„Świadectwa przeszłości” – konkurs literacki
„Świadectwa przeszłości” – konkurs literacki

     Listopad to miesiąc pamięci o naszej drodze do niepodległości. Wspominamy jej bohaterów i dajemy  świadectwo naszej wdzięczności za ich wielkie czyny. Uczniowie PSP w Woli Soleckiej przyłączyli się do akcji zorganizowanej przez Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Społecznej „Winda” w Lipsku oraz Lipskie Centrum Kultury polegającej na spisaniu historii rodziny w drodze do niepodległości. Konkurs polegał na pisemnym przedstawieniu losów wybranego przodka na przestrzeni ostatniego stulecia. Miały to być opowieści związane z walką o wolną ojczyznę podczas wojny polsko-bolszewickiej, I lub II wojny światowej albo w czasach „Solidarności”.

 

Uczniowie naszej szkoły barwnie opisywali losy swoich rodzin podkreślając wpływ historii na ich dzieje. Z ogromnym zaangażowaniem udowodnili, że kraj to zwyczajni ludzie, jak my i nasi przodkowie, a nie tylko bohaterowie z pierwszych stron gazet.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 07-12-2019, odsłon: 905)
„Barwy patriotyzmu” – konkurs plastyczny
„Barwy patriotyzmu” – konkurs plastyczny

     Jaką barwę ma patriotyzm? Jakim kolorem oddać uczucia do naszej ojczyzny? To zagadnienia, nad którymi zastanawiali się uczestnicy konkursu plastycznego przygotowanego przez Lipskie Centrum Kultury oraz przez Stowarzyszenie Wspierania Aktywności „Winda” w Lipsku.

 

     Młodzi plastycy przygotowali plakaty, na których przedstawili wydarzenia, postacie, miejsca, symbole i kompozycje związane z Polską, walkami wyzwoleńczymi oraz odzyskaniem przez nasz kraj niepodległości.

Zadanie realizowane było w ramach projektu „Czas wolności – czas pamięci” i dofinansowane zostało ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 06-12-2019, odsłon: 783)
„Śladami przydrożnych kapliczek”
„Śladami przydrożnych kapliczek”

     Wszyscy miłośnicy fotografowania mieli okazję do zaprezentowania swoich umiejętności artystycznego sposobu patrzenia na otaczającą rzeczywistość podczas rozstrzygniętego w ostatnich dniach października konkursu organizowanego przez Lipskie Centrum Kultury.

 

Zadanie polegało na wyszukaniu i uwiecznieniu przydrożnych kapliczek. Jak zwykle nasi uczniowie zaangażowali się w poszukiwania skarbów naszych okolic. Ich prace zostały wysoko ocenione i nagrodzone. Laureatami konkursu zostali Igor Piwnik (kl. 3) i Adrian Piwnik (kl. 6), zaś wyróżniono prace Amelii Siebyły (kl. 6) i Kacpra Szymony (kl. 6).Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 01-12-2019, odsłon: 822)
„Mój pierwszy konkurs recytatorski…”
„Mój pierwszy konkurs recytatorski…”

     Najmłodsi uczniowie naszej szkoły w październiku wyruszyli na swoje pierwsze zmagania recytatorskie do Lipskiego Centrum Kultury, gdzie wzięli udział w konkursie „Mój pierwszy konkurs recytatorski”. W skład naszej drużyny weszli:

 

Lena Wajs

kl. „0”

Nikola Fałek

kl.  1

Paulina Gozdur

kl.  1

Sebastian Rogaliński

kl.  1Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 30-11-2019, odsłon: 849)
Wycieczka do Krzemionek Opatowskich 30 września 2019 r.
Wycieczka do Krzemionek Opatowskich 30 września 2019 r.

Uczestnicy koła plastycznego zainaugurowali rok szkolny warsztatami etnograficznymi w prehistorycznej kopalni krzemienia pasiastego w Krzemionkach Opatowskich. Nasi uczniowie pod czujnym okiem specjalistów wykonali zabawki na wzór tych, którymi dzieci bawiły się w epoce brązu.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 06-10-2019, odsłon: 1181)
Wycieczka do Bałtowa
Wycieczka do Bałtowa

W dniu 25 września klasy I – III wraz z wychowawcami wybrały się na wycieczkę do Krainy Dinozaurów w Bałtowie, a celem ich wycieczki były zajęcia edukacyjno-kreatywne pt. „O pszczołach i pożytkach z nich płynących”. Dzieci zwiedzały skansen pszczelarski, wykonywały świece z węzy z wosku pszczelego, poznały świat pszczół, dowiedziały się, jakie środowisko jest pszczołom przyjazne, a co stanowi dla nich zagrożenie.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 05-10-2019, odsłon: 1100)
facebook