Untitled Document
Strona główna
Historia Szkoły
Nasz Patron
Nauczyciele
Uczniowie
Wydarzenia
Przedszkole
Pedagog szkolny
Biblioteka szkolna
Kontakt
Galeria
Informator
Plan zajęć
Zajęcia dodatkowe
Nasze sukcesy
Kącik dla rodziców
Podręczniki
Statut
Program wychowawczy
Rada Rodziców
Deklaracja dostępności

 

 

 

 

„Śladami przydrożnych kapliczek”
„Śladami przydrożnych kapliczek”

     Wszyscy miłośnicy fotografowania mieli okazję do zaprezentowania swoich umiejętności artystycznego sposobu patrzenia na otaczającą rzeczywistość podczas rozstrzygniętego w ostatnich dniach października konkursu organizowanego przez Lipskie Centrum Kultury.

 

Zadanie polegało na wyszukaniu i uwiecznieniu przydrożnych kapliczek. Jak zwykle nasi uczniowie zaangażowali się w poszukiwania skarbów naszych okolic. Ich prace zostały wysoko ocenione i nagrodzone. Laureatami konkursu zostali Igor Piwnik (kl. 3) i Adrian Piwnik (kl. 6), zaś wyróżniono prace Amelii Siebyły (kl. 6) i Kacpra Szymony (kl. 6).Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 01-12-2019, odsłon: 653)
„Mój pierwszy konkurs recytatorski…”
„Mój pierwszy konkurs recytatorski…”

     Najmłodsi uczniowie naszej szkoły w październiku wyruszyli na swoje pierwsze zmagania recytatorskie do Lipskiego Centrum Kultury, gdzie wzięli udział w konkursie „Mój pierwszy konkurs recytatorski”. W skład naszej drużyny weszli:

 

Lena Wajs

kl. „0”

Nikola Fałek

kl.  1

Paulina Gozdur

kl.  1

Sebastian Rogaliński

kl.  1Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 30-11-2019, odsłon: 673)
Wycieczka do Krzemionek Opatowskich 30 września 2019 r.
Wycieczka do Krzemionek Opatowskich 30 września 2019 r.

Uczestnicy koła plastycznego zainaugurowali rok szkolny warsztatami etnograficznymi w prehistorycznej kopalni krzemienia pasiastego w Krzemionkach Opatowskich. Nasi uczniowie pod czujnym okiem specjalistów wykonali zabawki na wzór tych, którymi dzieci bawiły się w epoce brązu.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 06-10-2019, odsłon: 971)
Wycieczka do Bałtowa
Wycieczka do Bałtowa

W dniu 25 września klasy I – III wraz z wychowawcami wybrały się na wycieczkę do Krainy Dinozaurów w Bałtowie, a celem ich wycieczki były zajęcia edukacyjno-kreatywne pt. „O pszczołach i pożytkach z nich płynących”. Dzieci zwiedzały skansen pszczelarski, wykonywały świece z węzy z wosku pszczelego, poznały świat pszczół, dowiedziały się, jakie środowisko jest pszczołom przyjazne, a co stanowi dla nich zagrożenie.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 05-10-2019, odsłon: 895)
Pielgrzymi pióra
Pielgrzymi pióra

W pierwszych dniach września uczennice naszej szkoły: Amelia Siebyła (kl. 6), Zuzia Tomczyk (kl. 7) i Julia Oleksiak (kl. 8) miały okazję uczestniczyć w niezwykłej lekcji. Na zaproszenie ks. Krzysztofa Maja dziewczęta wybrały się do Solca, gdzie w tajemniczej atmosferze tutejszego klasztoru zgłębiały tajniki trudnej sztuki - kaligrafii. Warsztaty poprowadziła mgr Wioletta Kaczmarska-Rudnik, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 03-10-2019, odsłon: 786)
Kącik gier i zabaw kreatywnych
Kącik gier i zabaw kreatywnych

    Od września 2019 r. przy PSP w Woli Soleckiej funkcjonuje kreatywny kącik gier i zabaw, który jest doskonałym miejscem odpoczynku i relaksu dla wszystkich uczniów i przedszkolaków naszej placówki.

    W kąciku znajdują się gry planszowe i podłogowe oraz rowerowe miasteczko z mobilnymi znakami. Dzięki takim atrakcjom uczniowie mogą zająć się wspólna zabawą i wykazać się pomysłowością, sprytem oraz logicznym myśleniem.

    Nasz kącik to również wspaniała pomoc dydaktyczna. W miasteczku ruchu drogowego dzieci mogą poprzez zabawę, w bezpieczny sposób, uczyć się zasad ruchu drogowego i innych pozytywnych nawyków zachowania się na drodze jako pieszy i rowerzysta.

    Kreatywny kącik to wspaniała alternatywa, która pozwoli oderwać się naszym uczniom od telefonów. Mamy nadzieję, że umocni on relacje międzyludzkie całej  społeczności szkolnej.(kategoria: Aktualności, dodano: 26-09-2019)
Ślubowanie
Ślubowanie

Pierwszoklasiści naszej szkoły są już pełnoprawnymi uczniami.

W bardzo podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, działać na rzecz swojej szkoły, być uprzejmym i wesołym. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia wypowiadając słowa: ”Pasuję Cię na ucznia Publicznej Szkoły Podstawowej imieniem Stefana Żeromskiego w Woli Soleckiej” i dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką ramion pierwszoklasistów. Następnie wychowawczyni wręczyła uczniom pierwsze legitymacje szkolne i pamiątkowe dyplomy.
Uczniowie klasy III powitali pierwszoklasistów zapewniając o swojej pomocy, a samorząd szkolny wręczył drobne upominki.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 20-09-2019, odsłon: 858)
Rozpoczęcie nowego roku szkolnego
Rozpoczęcie nowego roku szkolnego

2 września rozpoczął się nowy rok szkolny 2019/2020.

W bieżącym roku dzieci uczyć się będą w dwóch oddziałach przedszkolnych oraz w klasach 1-8, a czuwać nad nimi będzie 22 nauczycieli.

 

Wszystkim uczniom życzymy wytrwałości, wielu sukcesów oraz samych radosnych chwil spędzonych w szkole.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 14-09-2019, odsłon: 734)
Zakończenie roku szkolnego
Zakończenie roku szkolnego

21 czerwca był ostatnim dniem roku szkolnego 2018/2019 i ostatnim dniem w szkole dla naszych absolwentów. Rozpoczął się Mszą Świętą odprawioną w kaplicy w intencji całej społeczności szkolnej. Następnie wszyscy zgromadzili się w sali gimnastycznej na uroczystej akademii.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 04-08-2019, odsłon: 1227)
Rozstrzygnięcie konkurs fotograficznego
Rozstrzygnięcie konkurs fotograficznego

   W ostatnich dniach czerwca rozstrzygnięty został konkurs fotograficzny na reportaż „Wiemy od dziecka, jak piękna jest Wola Solecka” przygotowany przez Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Lipsko we współpracy z PSP w Woli Soleckiej. Zmagania miały na celu rozbudzenie pasji fotograficznej wśród dzieci i młodzieży z okolic Woli Soleckiej oraz rozbudzenie w nich tożsamości lokalnej i propagowanie postaw ekologicznych.

 

   Każdy z uczestników konkursu przesłał do  organizatorów 4 niezwykłe fotografie, które obrazowały przyrodnicze i krajobrazowe walory naszej małej ojczyzny. Wśród wielu prac znalazły się przepiękne obrazy krajobrazów Woli Soleckiej, ale też doskonałe prace uchwycające walory kulturowe naszej miejscowości. Młodzi fotografowie wykazali się niezwykłym sprytem i spostrzegawczością uchwycając na barwnych slajdach zarówno te najbardziej znane, jak i rzadko spotykane okazy flory i fauny występujące na naszej ziemi. Wszystkie prace barwnie udowodniły, że nawet najmłodsi mieszkańcy dostrzegają i zachwycają się osobliwościami Woli Soleckiej i wspaniale oddają jej urodę.

 

   Komisja Konkursowa po wielogodzinnych naradach dokonała oceny nadesłanych prac i postanowiła przyznać nagrody najciekawszym z nich.

 Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 03-07-2019, odsłon: 985)
facebook