Untitled Document
Strona główna
Historia Szkoły
Nasz Patron
Nauczyciele
Uczniowie
Wydarzenia
Galeria
Kontakt
Pedagog szkolny
Informator
Plan zajęć
Zajęcia dodatkowe
Nasze sukcesy
Kącik dla rodziców
Podręczniki
Statut
Program wychowawczy
Rada Rodziców

 

 

 

 

Wycieczka do Krakowa i Wieliczki
Wycieczka do Krakowa i Wieliczki

8 czerwca 2017 roku uczniowie klas IV-VI wybrali się na wycieczkę do Krakowa i Wieliczki.

W Krakowie zwiedzali zabytki starego miasta, m.in. Kościół Mariacki i sukiennice. Odwiedzili też legendarnego, ziejącego ogniem smoka wawelskiego.

Główną atrakcją wycieczki była Wieliczka, gdzie przez 3 godziny uczniowie podziwiali podziemne atrakcje zabytkowej kopalni soli.(kategoria: Aktualności, dodano: 01-07-2017)
"Mój świat malowany słowem"

W maju miała miejsce kolejna edycja konkursu literackiego „Mój świat malowany słowem” ogłoszonego przez Lipskie Centrum Kultury.

Tegoroczne jury było bardzo wymagające, nasze prace zostały jednak przez nie dostrzeżone i nagrodzone:

Natalia Stępień  kl. V – laureat

Natalia Kwiecień kl. IV – wyróżnienie

Gratulujemy(kategoria: Aktualności, dodano: 29-06-2017)
Wycieczka klas I – III do Warszawy
Wycieczka klas I – III do Warszawy

22 maja 2017 roku uczniowie klas I - III wyjechali na wycieczkę do Warszawy.

Odwiedzili Króla Zygmunta na placu zamkowym i urokliwe zakątki starówki. Podróżując ulicami Starego i Nowego Miasta kolejką staromiejską, z przeszklonych wagoników podziwiali piękno stolicy. W czasie tej podróży słuchali opowieści przewodnika o ciekawych miejscach, pomnikach i budowlach.

Zwiedzili też Stadion Narodowy – płytę, trybuny, piłkarskie szatnie i centrum konferencyjne.

Był to dzień pełen niezapomnianych wrażeń.(kategoria: Aktualności, dodano: 29-06-2017)
XV Gminny Konkurs Ortograficzny
XV Gminny Konkurs Ortograficzny

18 maja 2017 roku już po raz piętnasty w Zespole Placówek Oświatowych w Długopoli odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas II i III. Każdą placówkę naszej gminy reprezentował czteroosobowy zespół. Po pierwszym etapie, w którym dzieci pisały dyktando wyłoniono mistrza ortografii. Nasz uczeń, Łukasz Pietruszka (kl. III) zdobył tytuł II Wicemistrza.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 30-05-2017, odsłon: 550)
Z matematyką na TY
Z matematyką na TY

16 maja w Zespole Placówek Oświatowych w Krępie Kościelnej odbył się II Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów szkół podstawowych gminy Lipsko pt. „Z matematyką na TY”.

Do rywalizacji przystąpiło 13 uczestników, którzy indywidualnie zmagali się z zadaniami matematycznymi.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 29-05-2017, odsłon: 453)
Chcesz być mądry już na wieki? Czytaj książki z biblioteki!
Chcesz być mądry już na wieki? Czytaj książki z biblioteki!

15 maja w Lipskim Centrum Kultury rozstrzygnięte zostały konkursy ogłoszone w ramach Tygodnia Bibliotek. Nasi uczniowie brali udział zarówno w konkursie literackim jak i plastycznym. Ich przedmiotem było napisanie wiersza lub narysowanie plakatu promującego bibliotekę, książkę i czytanie.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 28-05-2017, odsłon: 404)
Wycieczka do Lublina
Wycieczka do Lublina

Uczniowie biorący udział w zajęciach koła plastycznego wyjechali 11 maja do Muzeum Wsi Lubelskiej gdzie uczestniczyli w warsztatach, na których pod okiem instruktora wykonali zabawki, jakimi bawili się ich pradziadkowie – lalki motanki.

 

Młodzi plastycy zwiedzili lubelski skansen, spacerowali po miasteczku z lat 30-tych XX wieku, gdzie zawitali m. in. do zakładu fryzjerskiego, sklepu żelaznego, kuchni żydowskiej, poczty, trafiki, piwiarni, domu burmistrza oraz warsztatów – kołodzieja, szewca i cholewkarza. Dzieci obejrzały również XVIII-wieczny dwór z Żyrzyna oraz wiejskie zagrody i młyn. Radości i zabawie nie było końca.(kategoria: Aktualności, dodano: 24-05-2017)
Nagrody dla naszych recytatorów w Koncercie Laureatów
Nagrody dla naszych recytatorów w Koncercie Laureatów

11 maja 2017 roku w Kuźni Artystycznej w Radomiu odbył się uroczysty Koncert Laureatów, który zakończył edycję XXXIV Małego Konkursu Recytatorskiego.

Wystąpili najlepsi recytatorzy, którzy na poszczególnych przeglądach rejonowych i gminnych zdobyli zaszczytny tytuł laureata.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 20-05-2017, odsłon: 434)
Matematyczny Misz – Masz
Matematyczny Misz – Masz

Nasi uczniowie wzięli udział w gminnym konkursie matematycznym dla uczniów szkół podstawowych „Matematyczny Misz – Masz”.

 

Szkołę reprezentowali:

Zuzanna Tomczyk (kl. IV),

Julia Oleksiak (kl. V),

Łukasz Tomala (kl. V),

Marcin Mężyk (kl. VI).

 

Po wielu rundach matematycznych zmagań drużyna zajęła III miejsce.

 

Gratulujemy!Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 18-05-2017, odsłon: 323)
XII Tydzień Zdrowia i Ekologii
XII Tydzień Zdrowia i Ekologii

Smutek i przygnębienie są emocjami, których wielokrotnie doświadcza każdy człowiek. Co robić, aby te uczucia nie przerodziły się w depresję i nie przejęły kontroli nad naszym życiem? Tego mogli dowiedzieć się uczniowie podczas XII Szkolnego Tygodnia Zdrowia i Ekologii przebiegającego pod hasłem: „Depresja – porozmawiajmy o niej”.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 17-05-2017, odsłon: 445)
facebook