Untitled Document
Strona główna
Historia Szkoły
Nasz Patron
Nauczyciele
Uczniowie
Wydarzenia
Galeria
Kontakt
Pedagog szkolny
Informator
Plan zajęć
Zajęcia dodatkowe
Nasze sukcesy
Kącik dla rodziców
Podręczniki
Statut
Program wychowawczy
Rada Rodziców

 

 

 

 

XVII Edycja Konkursu Recytatorskiego „Kreować głosem”
XVII Edycja Konkursu Recytatorskiego „Kreować głosem”

14 grudnia w Lipskim Centrum Kultury odbyła się kolejna edycja konkursu recytatorskiego „Kreować głosem”.

 

Występy naszych uczennic zostały bardzo dobrze ocenione przez Jury i cztery reprezentantki naszej szkoły zdobyły wyróżnienia:

Natalia Kwiecień

kl. 5

Zuzanna Tomczyk

kl. 5

Natalia Stępień

kl. 6

Klaudia Machał

kl. 6Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 22-12-2017, odsłon: 360)
Ekosong
Ekosong

 

7 grudnia 2017 roku odbył się w Lipskim Centrum Kultury Przegląd Twórczości Ekologicznej „Ekosong”.

 

Grupa teatralna „Maska” zdobyła tytuł laureata w kategorii teatry kl. 1 – 3Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 21-12-2017, odsłon: 438)
„Dizajn – działaj kreatywnie”
„Dizajn – działaj kreatywnie”

Lipskie Centrum Kultury ogłosiło w listopadzie konkurs skierowany do młodych zdolnych artystów. Zadanie polegało na zaprojektowaniu i własnoręcznym wykonaniu torby. Pracę można było wykonać dowolną techniką ręcznie lub maszynowo.

Nadesłane propozycje ocenione były w dwóch etapach. Jury do drugiego szczebla konkursu wybrało 7 prac, wśród których były dwie torby wykonane przez nasze uczennice: Nadię Gajewską (kl. IV) i Martynę Lasotę (kl. VII).

O zwycięstwie decydowali internauci, którzy głosowali na ich zdaniem najlepsze projekty.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 20-12-2017, odsłon: 318)
„Wisła inspiruje”
„Wisła inspiruje”

„Wisła inspiruje” – to temat tegorocznej edycji konkursu ekologicznego organizowanego przez samorząd województwa mazowieckiego, skierowanego do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów naszego województwa. Celem zmagań była popularyzacja walorów rzeki Wisły oraz obszarów leżących w jej bezpośrednim otoczeniu.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 11-12-2017, odsłon: 475)
Andrzejkowe spotkanie z wróżbą
Andrzejkowe spotkanie z wróżbą

Andrzejkowy nadszedł czas,

baw się z nami! Bądź wśród nas!

Gdy wróżyć z wosku będziemy,

o przyszłości się dowiemy.(kategoria: Aktualności, dodano: 12-12-2017)
Klasa IV w świecie robotów
Klasa IV w świecie robotów

16 listopada uczniowie klasy IV wyjechali na wycieczkę do Akademii Robotyki Lego w Radomiu. Tam po krótkiej zabawie wśród klocków lego odbyli warsztaty z zakresu robotyki.

Wysłuchaliśmy pogadanki na temat robotów i kosmosu, obejrzeliśmy „kosmiczną” prezentację multimedialną, a po krótkim poczęstunku zbudowaliśmy i programowaliśmy komputerowo własne roboty!

Uczniowie już nie mogą się doczekać kolejnego spotkania w świecie robotów.(kategoria: Aktualności, dodano: 09-12-2017)
„Dla Ciebie śpiewam, Polsko.”
„Dla Ciebie śpiewam, Polsko.”

Narodowe Święto Niepodległości Polski, 11 listopada, uczciliśmy w tym roku śpiewająco. Każda klasa przygotowała pieśń o tematyce żołnierskiej lub patriotycznej, którą wykonała podczas koncertu zatytułowanego „Dla Ojczyzny”.

Do śpiewu włączyła się cała społeczność szkolna i w ten sposób „śpiewająco" złożyliśmy życzenia naszemu krajowi oraz przypomnieliśmy o ważnych wydarzeniach historycznych, które doprowadziły nasz kraj do niepodległości.(kategoria: Aktualności, dodano: 09-12-2017)
Planning for real
Planning for real

Uczniowie klasy IV naszej szkoły zdobyli główną nagrodę w konkursie planistycznym „Partycypowanie w planowaniu przestrzennym”. Dzieci wykonały makietę, na której przedstawiły swoje marzenia co do wyglądu Lipska. Ich praca została doceniona i 31 października odebrali z rąk Burmistrza Miasta i Gminy Lipsko, p. Jacka Wielorańskiego czek na 3.000 zł do wykorzystania na wycieczkę klasową.

W tym samym konkursie nagrodzono też pracę plastyczną Agaty Górz (kl. III) oraz pracę literacką Aleksandry Górz (kl. VI).(kategoria: Aktualności, dodano: 04-12-2017)
„Mój pierwszy konkurs recytatorski”
„Mój pierwszy konkurs recytatorski”

W dniu 27 października 2017r. w sali widowiskowej Lipskiego Centrum Kultury odbył się po raz trzynasty konkurs recytatorski dla dzieci. Jury przesłuchało 60 uczestników z terenu powiatu lipskiego.

Bardzo wysoko oceniono występy przedszkolaków i uczniów z naszej szkoły. W kategorii wiekowej 4-5 lat nagrodę otrzymała Paulina Gozdur, zaś w kategorii wiekowej 6-7 lat nagrodzono Agatę Kiełbiowską (kl. I) i Różę Kowalczyk (kl. I).

Przyznano również wyróżnienia dla Nikoli Fałek (3-5 lat), Marceliny Czerwonki (4-5 lat), Mai Mróz (kl. „0”) i Anny Górz (kl. I)

 (kategoria: Aktualności, dodano: 01-12-2017)
Dzień Nauczyciela
Dzień Nauczyciela

14 października jest wyjątkowym świętem dla wszystkich nauczycieli, wychowawców i pracowników oświaty. Nasi uczniowie pamiętali o tym wyjątkowym dniu i w podziękowaniu przygotowali akademię.(kategoria: Aktualności, dodano: 01-12-2017)
facebook