Untitled Document
Strona główna
Historia Szkoły
Nasz Patron
Nauczyciele
Uczniowie
Wydarzenia
Galeria
Kontakt
Pedagog szkolny
Informator
Plan zajęć
Zajęcia dodatkowe
Nasze sukcesy
Kącik dla rodziców
Podręczniki
Statut
Program wychowawczy
Rada Rodziców

 

 

 

 

Mistrz Ekologii 2017
Mistrz Ekologii 2017

24 kwietnia w Publicznej Szkole Podstawowej w Lipsku odbył się XII Gminny Konkurs Ekologiczny pod hasłem „Czyste środowisko – czysta woda” dla uczniów klas trzecich.

W konkursie uczestniczyły trzyosobowe zespoły. Naszą szkołę reprezentowali:

Paulina Majewska, Łukasz Pietruszka i Adrian Piwnik. Po zaciekłej rywalizacji nasza drużyna zajęła II miejsce, zaś Paulina Majewska zdobyła tytuł Mistrza Ekologii 2017.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 10-05-2017, odsłon: 311)
VI Międzyszkolny Konkurs Poezji Ekologicznej
VI Międzyszkolny Konkurs Poezji Ekologicznej

Nasza szkoła już po raz szósty zorganizowała dla uczniów klas IV – VI szkół podstawowych Konkurs Poezji Ekologicznej. Tym razem przebiegał on pod hasłem „Recepta na depresję”, które było odpowiedzią na temat przewodni kampanii Światowej Organizacji Zdrowia „Depresja – porozmawiajmy o niej”.

Depresja dotyka ludzi w różnym wieku, z różnych środowisk i mieszkających we wszystkich krajach. Jest przyczyną cierpień psychicznych i negatywnie wpływa na zdolność cierpiących na nią osób do wykonywania nawet najprostszych czynności codziennych. Jednak depresji można zapobiegać i ją leczyć. Antidotum na tę chorobę zaproponowali uczestnicy konkursu w formie autorskiego wiersza.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 06-05-2017, odsłon: 370)
Dziewczyny wśród najlepszych!
Dziewczyny wśród najlepszych!

W dniu 8 kwietnia 2017 roku odbył się finał województwa mazowieckiego XVII Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka Na Stadion o Puchar Tymbarku”. Współorganizatorem był Polski Związek Piłki Nożnej. Region radomski reprezentowały uczennice naszej szkoły, które wystartowały w kategorii U-12.

W składzie: Aleksandra Górz, Paulina Górniak, Katarzyna Mróz, Amelia Pluta, Natalia Kwiecień, Natalia Kołacz, Zuzanna Tomczyk, Julia Oleksiak, Karolina Stępień wywalczyły czwartą lokatę ustępując tylko drużynom z Warszawy.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 20-04-2017, odsłon: 336)
Wiosno – rozgość się!
Wiosno – rozgość się!

Pierwszoklasiści wcielając się w rolę zwierząt prosili wiosnę, aby zagościła u nas na dobre. Przedstawienie było bardzo interesujące. Piękne stroje przyciągały naszą uwagę.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 19-04-2017, odsłon: 351)
Dzień Wiosny
Dzień Wiosny

Uczniowie naszej szkoły nie bacząc na temperaturę zmuszającą do ubrania ciepłych kurtek, postanowili radośnie powitać wiosnę. Klasa trzecia przygotowała przedstawienie, w którym dzieci wyjaśniły nam, dlaczego wiosna nie nadchodzi. Następnie z wesołym śpiewem wszyscy wyruszyli na rajd „w poszukiwaniu pierwszego bociana”. Po powrocie uczniowie wspólnie spalili Marzannę – symbol odchodzącej zimy.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 19-04-2017, odsłon: 404)
Mistrzynie recytacji
Mistrzynie recytacji

17 marca 2017 roku w Lipskim Centrum Kultury odbyły się eliminacje powiatowe XXXIV Małego Konkursu Recytatorskiego. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, a uczestnicy deklamowali wiersze prezentując bardzo wysoki poziom swoich umiejętności intonacyjno - dykcyjnych. Naszą szkołę reprezentowało 6 uczennic: Róża Kowalczyk (oddział przedszkolny), Julia Kiljan (kl. II), Agata Górz (kl. II), Natalia Kwiecień (kl. IV), Klaudia Machał (kl. V), Natalia Stępień (kl. V).Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 25-03-2017, odsłon: 391)
Turniej pożarniczy
Turniej pożarniczy

W dniu 10 lutego 2017 r. odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Wzięło w nich udział dwóch uczniów naszej szkoły: Marcin Mężyk i Sebastian Skorek (uczniowie klasy 6). Marcin Mężyk zajął III miejsce i zakwalifikował się do etapu powiatowego.

Gratulujemy Marcinowi i życzymy dalszych sukcesówCzytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 17-03-2017, odsłon: 398)
Konkursowe prezentacje pieśni i poezji patriotycznej
Konkursowe prezentacje pieśni i poezji patriotycznej

3 marca 2017 roku w zespole Szkół Samorządowych w Solcu nad Wisłą odbył się I Rejonowy Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej „Kocham moją Ojczyznę”. Konkurs cieszył się dużą popularnością, udział w nim wzięło 65 uczestników ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z trzech dekanatów: lipskiego, siennieńskiego i iłżeckiego. Naszą szkołę reprezentowało 12 uczennic w dwóch kategoriach.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 15-03-2017, odsłon: 530)
„Z kopyta kulig mknie…”
„Z kopyta kulig mknie…”

13 lutego 2017 roku chętni uczniowie brali udział w wycieczce do Bałtowa. Kulig, jazda na sankach i łyżwach były znakomitą atrakcją i prawdziwym szaleństwem na śniegu. Po wyczerpujących zabawach odpoczęliśmy przy ognisku. Zadowoleni, spełnieni i pełni wrażeń wróciliśmy do domu.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 02-03-2017, odsłon: 510)
Święto Babci i Dziadka
Święto Babci i Dziadka

Wszystko jest milsze,

Lepsze, ciekawsze

Kiedy w domu ma się na zawsze

Dobrego, Kochanego Dziadka

I Najukochańszą Babcię!

 

   W dniu 31.01.2017r. w naszej szkole dzieci przedszkolne i uczniowie klas I- III zaprezentowali dla swoich Babć i swych Dziadków program artystyczny.

Było nam niezmiernie miło gościć seniorów. Dzień Babci i Dzień Dziadka to jedno z najważniejszych świąt w roku! Nie wolno o nim zapomnieć, a życzenia na Dzień Babci i dla Dziadka to obowiązek każdego wnuka.

 

   Jak twierdzą psychologowie, dziadkowie kształtują tożsamość wnucząt – zarówno rodzinną, jak i historyczną. Często starają się im wynagrodzić błędy, które popełnili, wychowując swoje własne dzieci. Dlatego dość powszechnie uważa się, że rodzice są od wychowania, a dziadkowie od rozpieszczania. Czas z nimi spędzony jest bardzo cenny. Za ten właśnie czas i uwagę podziękowali wnukowie swoim ukochanym Babciom i Dziadkom podczas spotkania, które stało się już tradycją w naszej szkole.

 Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 19-02-2017, odsłon: 531)
facebook