Untitled Document
Strona główna
Historia Szkoły
Nasz Patron
Nauczyciele
Uczniowie
Wydarzenia
Przedszkole
Pedagog szkolny
Biblioteka szkolna
Kontakt
Galeria
Informator
Plan zajęć
Zajęcia dodatkowe
Nasze sukcesy
Kącik dla rodziców
Podręczniki
Statut
Program wychowawczy
Rada Rodziców
Deklaracja dostępności

 

 

 

 

Cicha noc…
Cicha noc…

Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, magiczny, pełen spotkań, niespodzianek i miłości.

 

Jak co roku w naszej szkole odbył się APEL BOŻONARODZENIOWY, który połączył naszą społeczność szkolną podczas wspólnego kolędowania.

 

W świątecznej scenerii, przy blasku świec zgromadzili się uczniowie i pracownicy szkoły, a recytacja wierszy bożonarodzeniowych i śpiew tradycyjnych kolęd i mniej znanych pastorałek, wprowadziły wszystkich w magiczny nastrój.(kategoria: Aktualności, dodano: 03-02-2020)
Konkurs recytatorski „Kreować głosem”
Konkurs recytatorski „Kreować głosem”

18 grudnia 2019 r. w Lipskim Centrum Kultury odbyła się kolejna edycja konkursu recytatorskiego „Kreować głosem”, na szczeblu powiatowym, którego celem było przybliżenie dorobku poetyckiego twórców poezji i prozy oraz doskonalenie warsztatu recytatorskiego.

Naszą szkołę reprezentowały cztery uczennice: Julia Kiljan (kl. V), Alicja Krawczyk (kl. V), Natalia Kwiecień (kl. VII), Katarzyna Mróz (kl. VII). Zadaniem uczestników było zaprezentowanie wybranego utworu poetyckiego lub fragmentu prozy.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 02-02-2020, odsłon: 741)
Robiliśmy bombki choinkowe
Robiliśmy bombki choinkowe

Oznaką zbliżającego się Bożego Narodzenia w naszej szkole jest wyjazd do Fabryki Ozdób Choinkowych w Nowej Dębie. Podobnie było również w tym roku. Uczniowie klas I-III wybrali się do tej fabryki, by pod czujnym okiem specjalistów przygotować bombki według własnego pomysłu.

 

Dzieci pod opieką przewodnika zwiedziły cały zakład i dokładnie prześledziły wszystkie etapy powstawania tych ozdób. Uczniowie przekonali się, że praca przy produkcji bombek wymaga nie tylko talentu, ale też ogromnej dozy cierpliwości.

 

Wyjątkową atrakcją wyjazdu były warsztaty plastyczne, podczas których dzieci ozdabiały bombki. Nie mniej interesujące były zakupy. Z bogatej oferty ozdób każdy wybrał coś dla siebie i bliskich. Na pamiątkę pobytu w fabryce każdy uczestnik wycieczki otrzymał bombkę z własnym imieniem.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 19-01-2020, odsłon: 665)
„Pisk Białego Orła”
„Pisk Białego Orła”

Tegoroczne Święto Niepodległości miało dla naszych uczniów szczególny charakter. Prezentowali oni bowiem swoje umiejętności na scenie Lipskiego Centrum Kultury podczas oficjalnych obchodów 101 rocznicy odzyskania niepodległości. Uczniowie wystawili wzruszający koncert okolicznościowy pt.  „Pisk Białego Orła”. Fabuła prowadziła wzruszonych widzów spektaklu wokół historii wiejskiej rodziny, która w czasie I wojny światowej przeżywa wojenną traumę związaną z wymarszem ojca i jednego z synów na front. Ludzie ci w swym domu ukrywają poetę, który umacnia patriotyzm domowników odwołując się do narodowej literatury i poezji. Symbolem wolnej Polski stał się biały orzeł, którego pisk zapowiada zbliżający się kres zaborów.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 01-01-2020, odsłon: 755)
Andrzejki
Andrzejki

„Zebrała się nasza gromada

gdy już wieczór zapada.

Chętna do zabawy w andrzejkową noc,

bo dziś wróżb i magii moc”.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 29-12-2019, odsłon: 849)
Festiwal Piosenki i Poezji Patriotycznej w Lipskim Centrum Kultury
Festiwal Piosenki i Poezji Patriotycznej w Lipskim Centrum Kultury

28.11.2019 r. nasza szkoła wzięła udział w Festiwalu Piosenki i Poezji Patriotycznej, który odbył się w Lipskim Centrum Kultury. Festiwal wywarł ogromne wrażenie zarówno na widzach jak i samych uczestnikach. Bogactwo repertuaru i rzesze młodych artystów zaskoczyły nawet jury.

 

W kategorii POEZJA PATRIOTYCZNA PSP w Woli Soleckiej reprezentowały uczennice Julia Kiljan (kl. V), Natalia Kwiecień (kl. VII) i Zuzanna Tomczyk (kl. VII).Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 10-12-2019, odsłon: 811)
Światowy Dzień Pluszowego Misia
Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada swoje święto obchodził najmilszy, najwspanialszy przyjaciel dzieci – Pluszowy Miś! Do wspólnej zabawy z misiami zaprosiła wszystkich czytelników biblioteka szkolna. Odzew był wspaniały, 32 czytelników przyniosło 108 swoich ulubieńców, niektórzy z nich zaprezentowali nam całe misiowe rodzinki, a nasza biblioteka zamieniła się w prawdziwą „Misiolandię”. Najwięcej pluszowych przyjaciół (15) przyniosła Maja Lasota z kl. II. To ona otrzymała specjalna nagrodę.

 

Wśród wszystkich misiów wybrano 12 pluszaków o szczególnym wyglądzie. Największym misiem okazał się mis Huberta Dąbrowskiego z kl. VI, najmniejszym zaś miś Julii Lackowskiej z kl. I.

Ponadto przyznano nagrody: dla „misia o najpiękniejszych oczkach” (Maja Mróz z kl. II). „najbardziej wojowniczego misia” (Adrian Czyżewski z kl. VI), „misia z najgustowniej zawiązaną kokardą” (Ola Mikusek z kl. V), „misia z najelegantszą muszką” (Bartek Stańczyk kl. II), „misia o najpiękniejszym uśmiechu” (Karina Mróz kl. V), „misia o największym sercu” (Patrycja Gozdur kl. VI), „misia w uroczej szlafmycy” (Anna Górz kl. III), najbardziej wyluzowanego misia” (Alan Korczak kl. II), „misia w najpiękniejszej sukience” (Maja Lasota kl. II) i „najbardziej uroczej rodzinki misiowej” (Jakub Szymona kl. VI).Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 08-12-2019, odsłon: 791)
Konkurs plastyczny „Reklama książki z biblioteki szkolnej”
Konkurs plastyczny „Reklama książki z biblioteki szkolnej”

W ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, nasza biblioteka ogłosiła konkurs plastyczny skierowany do wszystkich czytelników pt. „Reklama książki z biblioteki szkolnej”. Czytelnicy mogli wykazać się pomysłowością stosując dowolną technikę. Gotowe prace, a było ich 12, oceniła komisja konkursowa i 19 listopada ogłosiła wyniki.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 07-12-2019, odsłon: 753)
„Świadectwa przeszłości” – konkurs literacki
„Świadectwa przeszłości” – konkurs literacki

     Listopad to miesiąc pamięci o naszej drodze do niepodległości. Wspominamy jej bohaterów i dajemy  świadectwo naszej wdzięczności za ich wielkie czyny. Uczniowie PSP w Woli Soleckiej przyłączyli się do akcji zorganizowanej przez Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Społecznej „Winda” w Lipsku oraz Lipskie Centrum Kultury polegającej na spisaniu historii rodziny w drodze do niepodległości. Konkurs polegał na pisemnym przedstawieniu losów wybranego przodka na przestrzeni ostatniego stulecia. Miały to być opowieści związane z walką o wolną ojczyznę podczas wojny polsko-bolszewickiej, I lub II wojny światowej albo w czasach „Solidarności”.

 

Uczniowie naszej szkoły barwnie opisywali losy swoich rodzin podkreślając wpływ historii na ich dzieje. Z ogromnym zaangażowaniem udowodnili, że kraj to zwyczajni ludzie, jak my i nasi przodkowie, a nie tylko bohaterowie z pierwszych stron gazet.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 07-12-2019, odsłon: 716)
„Barwy patriotyzmu” – konkurs plastyczny
„Barwy patriotyzmu” – konkurs plastyczny

     Jaką barwę ma patriotyzm? Jakim kolorem oddać uczucia do naszej ojczyzny? To zagadnienia, nad którymi zastanawiali się uczestnicy konkursu plastycznego przygotowanego przez Lipskie Centrum Kultury oraz przez Stowarzyszenie Wspierania Aktywności „Winda” w Lipsku.

 

     Młodzi plastycy przygotowali plakaty, na których przedstawili wydarzenia, postacie, miejsca, symbole i kompozycje związane z Polską, walkami wyzwoleńczymi oraz odzyskaniem przez nasz kraj niepodległości.

Zadanie realizowane było w ramach projektu „Czas wolności – czas pamięci” i dofinansowane zostało ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 06-12-2019, odsłon: 629)
facebook