Untitled Document
Strona główna
Historia Szkoły
Nasz Patron
Nauczyciele
Uczniowie
Wydarzenia
Galeria
Kontakt
Pedagog szkolny
Informator
Plan zajęć
Zajęcia dodatkowe
Nasze sukcesy
Kącik dla rodziców
Podręczniki
Statut
Program wychowawczy
Rada Rodziców

 

 

 

 

Spotkanie po latach
Spotkanie po latach

20 stycznia po 33 latach od opuszczenia murów PSP w Woli Soleckiej spotkali się Absolwenci, którzy ukończyli szkołę w 1985 roku.

 

Dla wielu z nich było to pierwsze po tak długim czasie spotkanie ze swoimi wychowawczyniami p. Zofią Niedzielą i p. Zofią Kowalczyk oraz z koleżankami i kolegami „ze szkolnej ławki”.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 30-01-2018, odsłon: 390)
Święto Trzech Króli
Święto Trzech Króli

Uczniowie naszej szkoły włączyli się w obchody Święta Trzech Króli prezentując w miejscowej kaplicy przedstawienie jasełkowe dla lokalnej społeczności.

Młodzi aktorzy z zaangażowaniem wcielili się w różne role oddając klimat wydarzeń Betlejemskiej Nocy, choć w nieco uwspółcześnionej wersji. Jasełka zakończyło przesłanie, będące wyrazem radości z narodzenia Pana Jezusa.

 

Dziękujemy wspaniałej widowni, która ciepło przyjęła występy młodych artystów i  swoje uznanie wyraziła gromkimi brawami.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 14-01-2018, odsłon: 415)
Boże Narodzenie
Boże Narodzenie

Z okazji zbliżających się Świąt życzymy, by Boże Narodzenie upłynęło w rodzinnej atmosferze pełnej spokoju, radości i miłości.

 

Niech cud narodzin Bożego Dziecięcia pokrzepia serca i towarzyszy nam w każdym dniu Nowego 2018 Roku.(kategoria: Aktualności, dodano: 23-12-2017)
Wycieczka klasy IV do Lublina
Wycieczka klasy IV do Lublina

W dniu 14 grudnia 2017 roku uczniowie klasy IV wyjechali na wycieczkę do Lublina. Dobrą zabawę zapewniła wizyta w kręgielni i zwiedzanie fabryki cukierków. Czasem  refleksji i wzruszeń ale również dobrego humoru był seans filmowy w  Multikinie, podczas którego obejrzeliśmy film animowany „Coco”. Był to dzień pełen niezapomnianych wrażeń.(kategoria: Aktualności, dodano: 15-01-2018)
Wycieczka klas V – VII do Radomia
Wycieczka klas V – VII do Radomia

W tym roku prezentem mikołajkowym od rodziców dla uczniów klas V – VII był wyjazd do kina i na kręgle do Radomia. Pobyt w kręgielni był okazją do dobrej zabawy i sportowej rywalizacji. Komedia familijna „Mikołaj i spółka” obejrzana w Multikinie wprowadziła nas w magiczną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.(kategoria: Aktualności, dodano: 14-01-2018)
Teatr nie musi być nudny...
Teatr nie musi być nudny...

W dniu 30 listopada uczniowie klas I – III wyjechali do Teatru Powszechnego w Radomiu. Obejrzeli tam spektakl „Tajemniczy ogród”, który jest wzruszającą i ponadczasową opowieścią przyjaźni, a także o związku człowieka z przyrodą.

Dzieci miały okazję gościć w prawdziwym teatrze, podziwiać grę aktorów, muzykę, kostiumy i scenografię. To było dla nich wspaniałe przeżycie.(kategoria: Aktualności, dodano: 15-01-2018)
XVII Edycja Konkursu Recytatorskiego „Kreować głosem”
XVII Edycja Konkursu Recytatorskiego „Kreować głosem”

14 grudnia w Lipskim Centrum Kultury odbyła się kolejna edycja konkursu recytatorskiego „Kreować głosem”.

 

Występy naszych uczennic zostały bardzo dobrze ocenione przez Jury i cztery reprezentantki naszej szkoły zdobyły wyróżnienia:

Natalia Kwiecień

kl. 5

Zuzanna Tomczyk

kl. 5

Natalia Stępień

kl. 6

Klaudia Machał

kl. 6Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 22-12-2017, odsłon: 311)
Ekosong
Ekosong

 

7 grudnia 2017 roku odbył się w Lipskim Centrum Kultury Przegląd Twórczości Ekologicznej „Ekosong”.

 

Grupa teatralna „Maska” zdobyła tytuł laureata w kategorii teatry kl. 1 – 3Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 21-12-2017, odsłon: 395)
„Dizajn – działaj kreatywnie”
„Dizajn – działaj kreatywnie”

Lipskie Centrum Kultury ogłosiło w listopadzie konkurs skierowany do młodych zdolnych artystów. Zadanie polegało na zaprojektowaniu i własnoręcznym wykonaniu torby. Pracę można było wykonać dowolną techniką ręcznie lub maszynowo.

Nadesłane propozycje ocenione były w dwóch etapach. Jury do drugiego szczebla konkursu wybrało 7 prac, wśród których były dwie torby wykonane przez nasze uczennice: Nadię Gajewską (kl. IV) i Martynę Lasotę (kl. VII).

O zwycięstwie decydowali internauci, którzy głosowali na ich zdaniem najlepsze projekty.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 20-12-2017, odsłon: 278)
„Wisła inspiruje”
„Wisła inspiruje”

„Wisła inspiruje” – to temat tegorocznej edycji konkursu ekologicznego organizowanego przez samorząd województwa mazowieckiego, skierowanego do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów naszego województwa. Celem zmagań była popularyzacja walorów rzeki Wisły oraz obszarów leżących w jej bezpośrednim otoczeniu.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 11-12-2017, odsłon: 431)
facebook