Untitled Document
Strona główna
Historia Szkoły
Nasz Patron
Nauczyciele
Uczniowie
Wydarzenia
Galeria
Kontakt
Pedagog szkolny
Informator
Plan zajęć
Zajęcia dodatkowe
Nasze sukcesy
Kącik dla rodziców
Podręczniki
Statut
Program wychowawczy
Rada Rodziców

 

 

 

 

Wycieczka klasy IV do Warszawy
Wycieczka klasy IV do Warszawy

Uczniowie klasy IV wybrali się na wycieczkę do Warszawy, która była dla nich nagrodą w konkursie planistycznym.

 

Zwiedzanie stolicy rozpoczęli od wizyty w teatrze „Rampa”, gdzie brali udział w spektaklu „Sara”. Zachwyceni grą aktorską i wnętrzami teatru uczniowie obiecali sobie powrócić do tego wspaniałego miejsca.

Następnym etapem wycieczki była wizyta w Planetarium, gdzie z zapartym tchem dzieci oglądały pokazy pt. „Jesteśmy kosmitami”

Na zakończenie wizyty w Warszawie klasa IV odwiedziła studio „Wyjście awaryjne”, gdzie pod opieką instruktorów świetnie bawiliśmy się w escape roomach rozwiązując różne zagadki logiczne.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 11-06-2018, odsłon: 239)
XIII Tydzień Zdrowia i Ekologii
XIII Tydzień Zdrowia i Ekologii

Nasza szkoła już po raz trzynasty we współpracy z Burmistrzem Miasta i Gminy Lipsko oraz Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Lipsku zorganizowała Szkolny Tydzień Zdrowia i Ekologii. W tym roku koncentrowaliśmy się wokół hasła „Zdrowie dla wszystkich”. Nikogo nie trzeba przekonywać, jak ważne dla człowieka jest zdrowie oraz dobra forma fizyczna i psychiczna. Jednak, mimo iż większość z nas wie, co szkodzi zdrowiu, a co mu służy, nie czyni zbyt wiele, by na długie lata zachować dobrą kondycję fizyczną i psychiczną. Nasze zdrowie zależy od nas samych i dlatego uczniowie uczyli siebie i swoich rodziców jak o nie dbać.

 

Rozmawialiśmy też o ekologii i zdrowym środowisku. Ogłoszony został konkurs plastyczny „Zdrowe drzewa – czyste powietrze”. Oto jego laureaci:

 

Anna Górz

kl. I

Aleksandra Krawczyk

kl. I

Alicja Lasota

kl. I

Oliwier Korczak

kl. II

Bartosz Lackowski

kl. II

Filip Mróz

kl. II

Agata Górz

kl. III

Alicja Krawczyk

kl. III

Natalia Mróz

kl. IV

Amelia Siebyła

kl. IV

Roksana Stępień

kl. IV

 

Uczniowie klas IV – VI chwalili się swoją wiedzą przyrodniczą podczas klasowych konkursów. Ich laureatami zostali:

 

Paulina Majewska

kl. IV

Patryk Adach

kl. V

Julia Oleksiak

kl. VI

Marcin Mężyk

kl. VIICzytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 07-06-2018, odsłon: 241)
XII Gminny Konkurs Ortograficzny dla klas II i III
XII Gminny Konkurs Ortograficzny dla klas II i III

10 maja w Publicznej Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Długowoli odbył się XII Gminny Konkurs Ortograficzny dla klas II i III, w którym udział wzięły wszystkie szkoły z terenu Miasta i Gminy Lipsko.

Naszą szkołę reprezentowała czteroosobowa drużyna w składzie: Oliwier Korczak i Bartosz Lackowski z kl. II, Gabriela Ciesielska i Agata Górz z kl. III.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 20-05-2018, odsłon: 212)
I miejsce w XV Diecezjalnym Konkursie „Kocham moją Ojczyznę”
 I miejsce w XV Diecezjalnym Konkursie „Kocham moją Ojczyznę”

26 kwietnia 2018 roku recytatorki z naszej szkoły Julia Kiljan z kl. 3 i Zuzanna Tomczyk z kl. 5 oraz zespoły wokalne „Kropelki” z kl. 1 (W. Czyżewska, A. Górz, A. Kiełbiowska, R. Kowalczyk) i „Nutki” z kl. 4 (A. Kowalczyk, N. Mróz, P. Serafin, A. Siebyła, R. Stępień) były uczestnikami jubileuszowej edycji XV Diecezjalnego Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej „Kocham moją Ojczyznę” organizowanego przez Akcję Katolicką Diecezji Radomskiej.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 15-05-2018, odsłon: 240)
Gminny Konkurs Poezji Ekologicznej
Gminny Konkurs Poezji Ekologicznej

27 kwietnia 2018 roku rozstrzygnięty został VII Gminny Konkurs Poezji Ekologicznej, który w tym roku przebiegał pod hasłem „Powszechna opieka zdrowotna dla wszystkich”.

Do jury wpłynęło wiele wierszy samodzielnie napisanych przez uczniów klas IV – VII z terenu Miasta i Gminy Lipsko.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 14-05-2018, odsłon: 208)
XIII Gminny Konkurs Ekologiczny dla klas III
XIII Gminny Konkurs Ekologiczny dla klas III

Uczennice klasy III, Agata Górz, Gabriela Ciesielska i Natalia Lasek, reprezentowały naszą szkołę na XIII Gminnym Konkursie Ekologicznym „Mały Przyjaciel Przyrody”, który odbył się 20 kwietnia 2018 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Lipsku.

W pierwszej części uczniowie klas III szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy Lipsko rozwiązywali test. Dzieci musiały wykazać się wiedzą ekologiczną, ale też umiejętnością rozwiązywania rebusów, krzyżówek i szybkością.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 14-05-2018, odsłon: 199)
„Aktywna tablica”
„Aktywna tablica”

W bieżącym roku szkolnym nasza placówka przystąpiła do rządowego programu „Aktywna tablica”, który ma na celu rozwijanie kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Tym samym nasza szkoła została wzbogacona o kolejną tablicę interaktywną, projektor, głośniki oraz monitor dotykowy. Nowy sprzęt służy już uczniom, którzy z wielką radością korzystają z niego ucząc się i bawiąc na miarę XXI wieku.(kategoria: Aktualności, dodano: 07-05-2018)
Konkurs Literacki „O Pióro Antoniego Gustawa Bema”
Konkurs Literacki „O Pióro Antoniego Gustawa Bema”

18 kwietnia 2018 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Lipsku odbył się Gminny Konkurs Literacki – „O Pióro Antoniego Gustawa Bema”.

W konkursie tym naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice literacko uzdolnione Julia Oleksiak i Natalia Stępień, które konkurowały z reprezentantami wszystkich klas szóstych z terenu Miasta i Gminy Lipsko.

 Uczniowie biorący udział w konkursie losowali tematy prac literackich i rozwijali je w dowolnej formie wykazując się kunsztem i pomysłowością twórcy.

 II miejsce wywalczyła swoim opowiadaniem pt. „Zmartwienie” Natalia Stępień.

 Serdecznie gratulujemy!

 Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 26-04-2018, odsłon: 245)
Szkolne remonty
Szkolne remonty

Miło jest nam poinformować, że w naszej placówce końca dobiegają remonty łazienek. Dzięki środkom z funduszu wiejskiego przekazanym przez mieszkańców wsi Wólka i Wola Solecka Pierwsza oraz przez pana Burmistrza Miasta i Gminy Lipsko, Jacka Wielorańskiego i Radę Rodziców, odnowione zostały wszystkie szkolne toalety.

 

Dyrekcja szkoły, nauczyciele, a zwłaszcza uczniowie pragną gorąco podziękować za okazaną nam pomoc, dzięki której możemy skutecznie dbać o nasze bezpieczeństwo i zdrowie.

 

Dziękujemy!(kategoria: Aktualności, dodano: 23-04-2018)
Nasze sukcesy w regionalnym etapie konkursu „Kocham moją Ojczyznę”
Nasze sukcesy w regionalnym etapie konkursu „Kocham moją Ojczyznę”

6 kwietnia 2018 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Solcu nad Wisłą odbył się etap regionalny XV Diecezjalnego Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej „Kocham moją Ojczyznę”, obejmujący swym zasięgiem trzy dekanaty:  lipski, siennieński i iłżecki. Konkurs cieszył się dużą popularnością.

Wzięło w nim udział stu uczestników, co było pięknym akcentem na setną Rocznicę Odzyskania Niepodległości.

 

Konkurs przeprowadzony był równocześnie w dwóch kategoriach: poezja i pieśń patriotyczna.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 11-04-2018, odsłon: 344)
facebook