Untitled Document
Strona główna
Historia Szkoły
Nasz Patron
Nauczyciele
Uczniowie
Wydarzenia
Przedszkole
Pedagog szkolny
Biblioteka szkolna
Kontakt
Galeria
Informator
Plan zajęć
Zajęcia dodatkowe
Nasze sukcesy
Kącik dla rodziców
Podręczniki
Statut
Program wychowawczy
Rada Rodziców
Deklaracja dostępności

 

 

 

 

Uczniowie klas I-III w teatrze w Lublinie
Uczniowie klas I-III w teatrze w Lublinie

Nasi młodsi uczniowie pod opieką swoich wychowawczyń obejrzeli w czwartek , 13 października, spektakl "Alicja w Krainie Czarów" Lewisa Carrolla w Teatrze im. H. Ch. Andersena w Lublinie. To historia o młodej dziewczynie, która wpada do króliczej nory, żeby odnaleźć siebie.

Alicja jest postawiona przed widzami, cała reszta sceny odgrodzona zostaje ekranem i wszystko inne dzieje się na poziomie teatru cieni i animacji. To  nie lada zaskoczenie dla naszych młodych widzów, którzy po raz pierwszy zetknęli się z takim właśnie przekazem.

Spektakl można porównać do gry komputerowej, w której kierowany przez gracza bohater porusza się po dwuwymiarowym świecie, w którym przewodniczką jest Alicja.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 18-10-2022, odsłon: 90)
Święto Drzewa u Pierwszaków
Święto Drzewa u Pierwszaków

Drzewa czeszą się wiatrem
Co targa ich liście jak chmury
Dlatego mają często
Bardzo zmierzwione fryzury
Falują zielone włosy
Kołyszą w rytm kołysania
Szeleszczą, szumią i szemrzą
Nim się położą do spania…Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 15-11-2022, odsłon: 21)
Dzień Drzewa w klasach II-III
Dzień Drzewa w klasach II-III

10 października obchodzimy w Polsce Dzień Drzewa. W tym roku uczniowie klasy II i III aktywnie włączyli się do obchodów tego święta.

 

Wszystkie prowadzone w tym dniu zajęcia dotyczyły właśnie drzewa. Wraz z wychowawczyniami dzieci wybrały się na wycieczkę ekologiczną. Jej celem było zapoznanie się z gatunkami drzew rosnącymi w naszym lesie. Uczniowie rozpoznawali kształty liści łącząc je z wyglądem drzew. Porównywali kształty korony drzew, badali wygląd kory drzewa. Uczniowie podzielili się swoją wiedzą na temat drzew ( ich rodzajów, funkcji w środowisku, zmiany w wyglądzie w poszczególnych porach roku, budowy). Wiedza uczniów okazała się być na wysokim poziomie. Bardzo ważna była również pogadanka na temat „Dlaczego należy dbać o drzewa?”.

 

Zebrany materiał przyrodniczy posłużył im do przygotowania jesiennych kompozycji, które ozdobiły klasę. Uczniowie pracowali z ogromnym zaangażowaniem. Powstały piękne prace. Nasi uczniowie spisali się na medal. Mamy nadzieję, że zdobyte wiadomości pozostaną im na długo, a troska o drzewa nie przeminie

.(kategoria: Aktualności, dodano: 18-10-2022)
Uczniowie z klas I-III w odwiedzinach u strażaków
Uczniowie z klas I-III w odwiedzinach u strażaków

W poniedziałkowy poranek, 10 października uczniowie klasy pierwszej, drugiej i trzeciej pod opieką swoich wychowawców poszli w odwiedziny do strażaków.

Uczniowie zostali po raz kolejny zaproszeni przez panów z OSP w Woli Soleckiej. Celem wycieczki było poznanie trudnej i niebezpiecznej służby strażaków, obejrzenie sprzętu, który używany jest podczas akcji pożarniczych, zwiedzeniu strażnicy OSP. Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudził wielki, czerwony wóz strażacki, do którego każde dziecko mogło wejść. Dzieci z bliska miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy.

W trakcie spotkania pan strażak zaznajomił dzieci z ciekawostkami związanymi z jego pracą, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku, dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych.

       Na zakończenie spotkania strażacy zaprezentowali działanie węża strażackiego. Spotkanie odbyło się w przesympatycznej atmosferze przy dźwiękach syren strażackich. W remizie na naszych uczniów czekał obfity słodki poczęstunek, a do szkoły wrócili z upominkami w postaci planu lekcji z samochodem strażackim.(kategoria: Aktualności, dodano: 12-10-2022)
Dzień Drzewa
Dzień Drzewa

,,Przedszkolaki  zawsze będą dbać o wszystkie drzewa!”Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 12-10-2022, odsłon: 95)
Uwaga konkurs!
Uwaga konkurs!

Rozwiąż kurs e-learningowy i wygraj jedną z 50 hulajnóg ufundowanych przez KRUSCzytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 07-10-2022, odsłon: 84)
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W 2022 roku Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia przypada w piatek, 7 października.

Nauka poprzez zabawę zawsze przynosi najlepsze efekty. Światowy Dzień Tabliczki mnożenia idealnie wpasowuje się w tę koncepcję, a jego celem jest lepsze zrozumienie zasad kierujących matematyką.

To inicjatywa skierowana nie tylko do młodzieży i dzieci, ale i dorosłych. Odświeżenie tabliczki mnożenia nikomu nie zaszkodzi, a może to być dobry wzór dla młodszych pokoleń. Ci z kolei dzięki temu wydarzeniu mogą nadrobić zaległości po wakacjach.

Głównym mottem akcji jest „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 07-10-2022, odsłon: 89)
W kinie i w kręgielni w Lublinie
W kinie i w kręgielni w Lublinie

6 października uczniowie klas 4-7 pod opieką swoich wychowawców pojechali do Lublina. Program wycieczki składał się z dwóch punktów:  

  1. Seans filmu Jamesa Camerona pt."Avatar „ w formacie 3D w Multikinie w Galerii Olimp
  2. Kręgielnia

Obydwa punkty wróżyły niesamowite emocje i dobrą zabawę .Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 07-10-2022, odsłon: 88)
Dzień Chłopaka
Dzień Chłopaka
Tegoroczny " Dzień Chlopaka" byl pełen niespodzianek. Podczas dyskoteki szkolnej przeprowadzono wśód wszystkich dziewcząt plebiscyt na najsympatyczniejszego chlopca.
W kategorii wiekowej klas I-III ten zaszczytny tytuł uzyskał Mikołaj Marcula z klasy drugiej, zaś w kategorii klas IV-VIII zwycięzcą został Alan Korczak z klasy piatej.
W klasach czniowie integrowali się przy pizzy. Wspólne świętowanie było bardzo radosne, a chłopcy otrzymali drobne prezenty i życzenia .
 
Z okazji tego wyjątkowego święta,
życzymy każdemu Chłopcu,
sukcesów - tylko największych,
ciasteczek - tylko najsłodszych,
i samochodów - tylko tych najszybszych!


(kategoria: Aktualności, dodano: 02-10-2022)
Dzień Głośnego Czytania
Dzień Głośnego Czytania
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to jedno z tych wydarzeń w kalendarzu świąt nietypowych, które są zarówno przyjemne jak i pożyteczne. Inicjatywa powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku.
29 września w naszej szkole zorganizowany został apel poświęcony polskiej poezji. Tegoroczną lekturą były "Ballady i romanse " Adama Mickiewicza, dzięki czemu mogliśmy się włączyć w akcję Narodowego Czytania. Fragmenty utworów naszego wieszcza narodowego przepieknie przeczytali:
Maja Lasota i Alan Korczak z klasy V,
Agata Kielbiowska i Aleksandra Krawczyk z klasy VI,
Agata Górz, Julia Kiljan, Aleksandra Mikusek, Alicja Krawczyk i Gabriela Ciesielska z klasy VIII.
Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania,
a także poczucia przynależności do społeczności czytelniczej. Czytanie rozwija wyobraźnię, język i pamięć. Uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę, ułatwia naukę, pomaga odnieść sukces w szkole, jest wspaniałym sposobem spędzania wolnego czasu.


Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 02-10-2022, odsłon: 99)
facebook