Untitled Document
Strona główna
Historia Szkoły
Nasz Patron
Nauczyciele
Uczniowie
Wydarzenia
Przedszkole
Pedagog szkolny
Biblioteka szkolna
Kontakt
Galeria
Informator
Plan zajęć
Zajęcia dodatkowe
Nasze sukcesy
Kącik dla rodziców
Podręczniki
Statut
Program wychowawczy
Rada Rodziców
Deklaracja dostępności

 

 

 

 

Dzień Wiosny
Dzień Wiosny

Uczniowie naszej szkoły nie bacząc na temperaturę zmuszającą do ubrania ciepłych kurtek, postanowili radośnie powitać wiosnę. Klasa trzecia przygotowała przedstawienie, w którym dzieci wyjaśniły nam, dlaczego wiosna nie nadchodzi. Następnie z wesołym śpiewem wszyscy wyruszyli na rajd „w poszukiwaniu pierwszego bociana”. Po powrocie uczniowie wspólnie spalili Marzannę – symbol odchodzącej zimy.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 19-04-2017, odsłon: 1526)
Mistrzynie recytacji
Mistrzynie recytacji

17 marca 2017 roku w Lipskim Centrum Kultury odbyły się eliminacje powiatowe XXXIV Małego Konkursu Recytatorskiego. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, a uczestnicy deklamowali wiersze prezentując bardzo wysoki poziom swoich umiejętności intonacyjno - dykcyjnych. Naszą szkołę reprezentowało 6 uczennic: Róża Kowalczyk (oddział przedszkolny), Julia Kiljan (kl. II), Agata Górz (kl. II), Natalia Kwiecień (kl. IV), Klaudia Machał (kl. V), Natalia Stępień (kl. V).Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 25-03-2017, odsłon: 1458)
Turniej pożarniczy
Turniej pożarniczy

W dniu 10 lutego 2017 r. odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Wzięło w nich udział dwóch uczniów naszej szkoły: Marcin Mężyk i Sebastian Skorek (uczniowie klasy 6). Marcin Mężyk zajął III miejsce i zakwalifikował się do etapu powiatowego.

Gratulujemy Marcinowi i życzymy dalszych sukcesówCzytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 17-03-2017, odsłon: 1458)
Konkursowe prezentacje pieśni i poezji patriotycznej
Konkursowe prezentacje pieśni i poezji patriotycznej

3 marca 2017 roku w zespole Szkół Samorządowych w Solcu nad Wisłą odbył się I Rejonowy Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej „Kocham moją Ojczyznę”. Konkurs cieszył się dużą popularnością, udział w nim wzięło 65 uczestników ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z trzech dekanatów: lipskiego, siennieńskiego i iłżeckiego. Naszą szkołę reprezentowało 12 uczennic w dwóch kategoriach.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 15-03-2017, odsłon: 1847)
„Z kopyta kulig mknie…”
„Z kopyta kulig mknie…”

13 lutego 2017 roku chętni uczniowie brali udział w wycieczce do Bałtowa. Kulig, jazda na sankach i łyżwach były znakomitą atrakcją i prawdziwym szaleństwem na śniegu. Po wyczerpujących zabawach odpoczęliśmy przy ognisku. Zadowoleni, spełnieni i pełni wrażeń wróciliśmy do domu.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 02-03-2017, odsłon: 1675)
Święto Babci i Dziadka
Święto Babci i Dziadka

Wszystko jest milsze,

Lepsze, ciekawsze

Kiedy w domu ma się na zawsze

Dobrego, Kochanego Dziadka

I Najukochańszą Babcię!

 

   W dniu 31.01.2017r. w naszej szkole dzieci przedszkolne i uczniowie klas I- III zaprezentowali dla swoich Babć i swych Dziadków program artystyczny.

Było nam niezmiernie miło gościć seniorów. Dzień Babci i Dzień Dziadka to jedno z najważniejszych świąt w roku! Nie wolno o nim zapomnieć, a życzenia na Dzień Babci i dla Dziadka to obowiązek każdego wnuka.

 

   Jak twierdzą psychologowie, dziadkowie kształtują tożsamość wnucząt – zarówno rodzinną, jak i historyczną. Często starają się im wynagrodzić błędy, które popełnili, wychowując swoje własne dzieci. Dlatego dość powszechnie uważa się, że rodzice są od wychowania, a dziadkowie od rozpieszczania. Czas z nimi spędzony jest bardzo cenny. Za ten właśnie czas i uwagę podziękowali wnukowie swoim ukochanym Babciom i Dziadkom podczas spotkania, które stało się już tradycją w naszej szkole.

 Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 19-02-2017, odsłon: 1666)
Sukcesy naszych sportowców
Sukcesy naszych sportowców

30 stycznia w naszej szkole odbyły się zawody w piłkę siatkową. W rozgrywkach rywalizowali uczniowie ze szkół z terenu Miasta i Gminy Lipsko. Po emocjonujących meczach nasi chłopcy zajęli drugie miejsce, zaś dziewczęta zdobyły tytuł mistrzowski i reprezentować będą naszą gminę w rozgrywkach powiatowych w Pawłowicach.

Gratulujemy.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 16-02-2017, odsłon: 1357)
Gramy o Puchar Tymbarku
Gramy o Puchar Tymbarku

Sukcesem zakończyły się rozgrywki naszej drużyny piłkarek nożnych w pierwszym etapie Turnieju o Puchar Tymbarku organizowanym przez Polski Związek Piłki Nożnej.

Nasze Dziewczęta okazały się bezkonkurencyjne i wysoko pokonały zespoły z PSP 1 Szydłowiec i PSP Wierzbica. Tym samym nasze zawodniczki awansowały do kolejnego etapu rozgrywek.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 16-02-2017, odsłon: 1487)
Zagraliśmy w WOŚP
Zagraliśmy w WOŚP

Uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i w niedzielę 15 stycznia nasi wolontariusze przeprowadzili zbiórkę „dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom”. XXV Finał WOŚP zakończyliśmy uzbieraniem kwoty 1758,74 zł, którą przekazaliśmy do sztabu w Lipsku.

 Dziękujemy wszystkim darczyńcom za okazaną pomocCzytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 01-02-2017, odsłon: 1387)
„My też chcemy być strażakami”
„My też chcemy być strażakami”

 

W dniu 18 stycznia 2017 roku uczniowie klasy III gościli strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Soleckiej.

 

Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, na czym polega praca strażaka oraz uświadomiły sobie, że strażacy pomagają ludziom nie tylko w czasie pożarów ale również podczas powodzi, wypadków drogowych, sprzątają drzewa połamane przez wichury. Strażacy uczyli też, jak zachować się, gdy jesteśmy świadkami wypadku lub pożaru. Goście pozwolili uczniom obejrzeć narzędzia i urządzenia niezbędne strażakom do pracy. Poruszony został również temat bezpieczeństwa dzieci w czasie zbliżających się ferii zimowych. Na zakończenie strażacy wręczyli dzieciom upominki.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 22-01-2017, odsłon: 1592)
facebook