Untitled Document
Strona główna
Historia Szkoły
Nasz Patron
Nauczyciele
Uczniowie
Wydarzenia
Przedszkole
Pedagog szkolny
Biblioteka szkolna
Kontakt
Galeria
Informator
Plan zajęć
Zajęcia dodatkowe
Nasze sukcesy
Kącik dla rodziców
Podręczniki
Statut
Program wychowawczy
Rada Rodziców
Deklaracja dostępności

 

 

 

 

Narodowe Świeto Niepodległości
Narodowe Świeto Niepodległości

W poniedziałek, 14 listopada, uczniowie klasy czwartej, piątej i szóstej uczcili krótkim programem artystycznym Święto Niepodległości.

 Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 14-11-2022, odsłon: 77)
Pasowanie na Ucznia
Pasowanie na Ucznia

W czwartkowy, jesienny poranek, 10 listopada,  odbyła się uroczystość Ślubowania Uczniów Klasy Pierwszej.

To wydarzenie zawsze wzbudza wiele pozytywnych emocji wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców.

Uczniowie klasy pierwszej zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, taneczne i wokalne. Niesamowite wrażenie zrobił na wszystkich widzach "Kujawiaczek" w ich wykonaniu. Zapewniali także, że znają szkolną rzeczywistość i są gotowi podejmować uczniowskie wyzwania. To był egzamin, który zdali na szóstkę. Na pewno najbardziej zachwycili i wzruszyli swoich rodziców, którzy z ogromną uwagą śledzili ich pierwsze popisy na szkolnej scenie.

Kulminacyjnym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała pani dyrektor Ewa Sołtysiak. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Woli Soleckiej. Zostało to odnotowane w szkolnej kronice, w której dzieci złożyły swoje podpisy.

W uroczystości wzięli udział nie tylko członkowie naszej szkolnej społeczności, ale również zaproszeni goście. Jednym z nich był przedstawiciel organu prowadzącego – pan Artur Dygas, Sekretarz Miasta i Gminy Lipsko,  który bardzo pochwalił umiejętności i odwagę naszych małych bohaterów, życzył im sukcesów i wręczył pamiątkowe upominki.

Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali okolicznościowe dyplomy. Nie zabrakło też prezentów od Samorządu Uczniowskiego i wychowawczyni – pani Joanny Gozdur.

Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy.

 

Uroczystość ślubowania zbiegła się w czasie ze Świętem Niepodległości. Pierwszoklasiści zaakcentowali to w swoim programie, a ponieważ ich święto odbyło się w przeddzień 11 Listopada, wszyscy uczestnicy i goście wspólnie zaśpiewali  hymn państwowy, włączając się tym samym do  akcji Ministerstwa Edukacji I Nauki „Szkoła do hymnu”.(kategoria: Aktualności, dodano: 10-11-2022)
Dzień Postaci z Bajek
Dzień Postaci z Bajek

Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat. Rozweselają, bawią, ale przekazują też ważne prawdy życiowe. W Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek warto sobie o nich przypomnieć.

 

Uczniowie klas I-III przyszli tego dnia do szkoły w strojach swoich ulubionych bajkowych bohaterów. Zawitały do nas wróżki, księżniczki, Smerf, Czerwony Kapturek, wilk, rycerze i wiele innych postaci – to było ich święto. W dzieciństwie dzięki nim poznajemy świat, śmiejemy się i wzruszamy.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 09-11-2022, odsłon: 58)
Światowy Dzień Zdrowego Śniadania
Światowy Dzień Zdrowego Śniadania

8 listopada w Polsce po raz drugi był obchodzony Dzień Zdrowego Śniadania.  Jego celem jest zachęcenie dzieci do zdrowego odżywania się.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 09-11-2022, odsłon: 61)
Światowy Dzień Kanapki w klasach I-III
Światowy Dzień Kanapki w klasach I-III

Zdrowa, pożywna, smaczna, a przy tym prosta

w przygotowaniu – taka właśnie jest kanapka!

3 listopada obchodzi swoje święto – znane jako Światowy Dzień Kanapki.

 Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 03-11-2022, odsłon: 105)
Konkurs fotograficzny „Ze sztuką mi do twarzy”
Konkurs fotograficzny „Ze sztuką mi do twarzy”

W dniu 28 października 2022 roku obyło się podsumowanie konkursu oraz wręczenie dyplomów

i nagród jego uczestnikom. Organizatorem konkursu było Lipskie Centrum Kultury, które ogłosiło konkurs w ramach realizacji projektu #challenge.book. Na konkurs wpłynęło łącznie 34 prace w dwóch kategoriach wiekowych: klasy VI-VIII szkoły podstawowej oraz szkoła ponadpodstawowa z czego komisja nagrodziła 15 prac.

Aby wziąć udział w konkursie, należało wykonać jedno zdjęcie techniką sleeveface, do zrobienia, którego wykorzystana została okładka wybranej książki.

Swoje fotografie wysłała trójka uczniów z naszej szkoły: Anna Górz, Igor Piwnik, Bartosz Lackowski.

Wyróżnienie w konkursie zdobył Igor Piwnik, uczeń klasy szóstej, zdobywając  voucher na sesję zdjęciową w Perfect Sense. Nagrodę w jego imieniu odebrała mama. Pozostali uczestnicy otrzymali słodkie nagrody pocieszenia. (kategoria: Aktualności, dodano: 04-11-2022)
Mój pierwszy konkurs recytatorski - XVIII edycja
 Mój pierwszy konkurs recytatorski - XVIII edycja

27 października 2022r w Lipskiem Centrum Kultury odbył się po raz osiemnasty „ Mój pierwszy konkurs recytatorski”. Adresatami konkursu były dzieci z terenu powiatu lipskiego w wieku 4-7 lat.

Po raz kolejny na scenie LCK zaprezentowały się małe recytatorki z naszej szkoły. Tradycyjnie wróciły z sukcesami i nagrodami.

Mia Mróz reprezentująca grupę młodszych przedszkolaków otrzymała wyróżnienie, Magdalena Wrzochal z zerówki zdobyła tytuł laureata.

Klasę pierwsza reprezentowały trzy uczennice. Dwie z nich to laureatki konkursu: Alicja Kiljan i Julia Kwiecień, zaś Lila Rolnik odebrała od jury wyróżnienie.

Recytatorskie popisy oceniali znawcy kultury słowa, pan Adolf Krzemiński i pan Marian Popis.

Gorąco gratulujemy małym artystkom odwagi i zdolności aktorskich. Jesteśmy z nich dumni, ponieważ udało im się pokonać bardzo liczną konkurencję. W konkursie wystąpiło siedemdziesięcioro uczestników.

 (kategoria: Aktualności, dodano: 28-10-2022)
Chcemy baśni, chcemy bajek ..
Chcemy baśni, chcemy bajek ..

26 października nasze przedszkolaki i uczniowie klas I-III mieli okazję obejrzeć w Lipskim Centrum Kultury przedstawienie Baśnie Pana Andersena w wykonaniu aktorów Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 26-10-2022, odsłon: 82)
Eksperymentujemy w "Laboratoriach Przyszłości"
Eksperymentujemy w

Październik to dla uczniów naszej szkoły czas zapoznania się ze sprzętem pozyskanym w ramach programu "Laboratoria Przyszłości".

Zdecydowanie ulubioną pomocą naukową naszych podopiecznych stały się gogle VR. Dzięki nim podczas lekcji przenosimy się w czasie i w przestrzeni.

Uczniowie wędrują wśród starożytnych zabytków, zwiedzają egipskie piramidy, wirtualnie dotykają Wielkiego Muru Chińskiego, oglądają architekturę cywilizacji Indusu i spacerują po przedwojennej Warszawie. Odbywają podróż po wszystkich kontynentach świata, a nawet wnikają do wnętrza ... atomów, by prześledzić dokładnie ich strukturę.

System ten w pełni angażuje uczniów w kreatywne nauczanie dzięki wizualizacji miejsc w trybie 360 stopni, trójwymiarowym obiektom, złożonym strukturom na wyciągnięcie ręki.

Praca z goglami VR to nieopisana przygoda, dzięki której treści nauczania są łatwiejsze do przyswojenia, a nauka staje się prawdziwą pasją i przygodą w świecie rozszerzonej rzeczywistości.(kategoria: Aktualności, dodano: 21-10-2022)
Dzień Nauczyciela
Dzień Nauczyciela

W czwartek, 13 października, odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Była to okazja do podziękowań dla nauczycieli i pracowników szkoły za ich pracę.

Dla uczczenia tego święta uczniowie z klasy ósmej i szóstej, pod okiem opiekunek SU, przygotowali oryginalny i zabawny program artystyczny. Nie zabrakło w nim słów podziękowań i uznania za trud wychowawczy i dydaktyczny.

Po części artystycznej głos zabrała dyrektor szkoły, pani Ewa Sołtysiak, która podziękowała za przygotowanie akademii oraz złożyła życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom, jednocześnie dziękując za ich ciężką i efektywną pracę.

Specjalne podziękowania zostały skierowane do pani Danuty Mazurek, naszej szefowej kuchni, która w tym roku przechodzi na emeryturę.(kategoria: Aktualności, dodano: 17-10-2022)
facebook