Untitled Document
Strona główna
Historia Szkoły
Nasz Patron
Nauczyciele
Uczniowie
Wydarzenia
Galeria
Kontakt
Pedagog szkolny
Informator
Plan zajęć
Zajęcia dodatkowe
Nasze sukcesy
Kącik dla rodziców
Podręczniki
Statut
Program wychowawczy
Rada Rodziców

 

 

 

 

Sportowe podsumowanie roku 2017/2018
Sportowe podsumowanie roku 2017/2018

Rok szkolny 2017/2018 obfitował w wiele sportowych wydarzeń, w których z licznymi sukcesami uczestniczyli uczniowie naszej szkoły. Do najważniejszych wydarzeń w tej dziedzinie zaliczyć warto udany występ dziewczęcej reprezentacji piłki nożnej naszej szkoły w Turnieju „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku” organizowanym przez prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniewa Bońka we współpracy z firmą Tymbark.

Nasze dziewczęta dotarły aż do Wojewódzkiego Finału tego Turnieju, gdzie zajęły zaszczytne IV miejsce, eliminując po drodze zawodniczki reprezentujące uznane kluby sportowe z terenu województwa mazowieckiego.

Nasza uczennica Aleksandra Górz (kl. VI) zdobyła na tych zawodach tytuł Najlepszej Zawodniczki XVIII Finału Województwa Mazowieckiego i została zaproszona do udziału w Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt w Berlinie przez zwycięzców Finału Mazowieckiego, UKS „Ząbkovia” Ząbki.

Miło nam poinformować, że drużyna ta z Olą w składzie zwyciężyła rozgrywki w Berlinie, które odbyły się w ostatnich dniach czerwca.

 

Nasza dziewczęca reprezentacja piłki nożnej z sukcesami uczestniczyła też w finałach gminnych rozgrywek w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Dziewczęta wygrały eliminacje gminne. Niestety, panująca epidemia grypy uniemożliwiła im występ na dalszym szczeblu rozgrywek.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 12-07-2018, odsłon: 185)
„Mój świat malowany słowem”
„Mój świat malowany słowem”

Uczennice naszej szkoły Paulina Majewska (kl. IV) i Natalia Stępień (kl. VI) zdobyły wyróżnienia w konkursie literackim dla dzieci i młodzieży „Mój świat malowany słowem” zorganizowanym przez Lipskie Centrum Kultury.

Przedmiotem konkursu było napisanie pracy literackiej na dowolnie wybrany przez autora temat. Nasze uczennice świetnie sobie poradziły, a ich prace zyskały uznanie jury, w skład którego weszli nauczyciele języka polskiego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych  w Lipsku.

Gratulujemy.(kategoria: Aktualności, dodano: 10-07-2018)
„Autoportret”
„Autoportret”

30 maja 2018 roku w Lipskim Centrum Kultury odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Autoportret”.

Komisja konkursowa wysoko oceniła prace uczniów naszej szkoły. Laureatami w kategorii klas I – III szkoły podstawowej zostały:

Alicja Lasota

(kl. I)

Anna Górz

(kl. I)

Agata Górz

(kl. III)

W tej samej kategorii wyróżniono portret Oskara Lekkiego (kl. III).Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 04-07-2018, odsłon: 134)
„Tobie, Ojczyzno”
„Tobie, Ojczyzno”

Nasi uczniowie uroczystym koncertem „Tobie, Ojczyzno” w kaplicy w Woli Soleckiej uczcili setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Uczniowie podczas tego wyjątkowego wydarzenia doskonale połączyli niezwykłą lekcję historii nt. Niepodległej z poezją i pieśniami patriotycznymi.

Uznanie wśród słuchaczy zgromadzonych w miejscowej kaplicy zyskały zarówno utwory tradycyjne, jak i najnowsze pieśni i poezja w interpretacji uczniów naszej szkoły.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 03-07-2018, odsłon: 154)
Wielki Test o Bohaterach Niepodległej Polski rozstrzygnięty!
Wielki Test o Bohaterach Niepodległej Polski rozstrzygnięty!

Marcin Mężyk, Julia Oleksiak i Natalia Stępień zdobyli tytuł laureata, a Martyna Lasota została wyróżniona.

Ponadto nagrody za udział w konkursie otrzymali: Gabriela Gajek, Aleksandra Górz, Mikołaj Kiełbiowski, Wiktoria Kołacz, Mateusz Sapała.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 22-06-2018, odsłon: 202)
XIII Gminny Ekologiczny Konkurs Plastyczny
XIII Gminny Ekologiczny Konkurs Plastyczny

„W harmonii z przyrodą” to temat przewodni XIII Gminnego Ekologicznego Konkursu Plastycznego dla uczniów klas I i II szkół podstawowych.

Praca naszej uczennicy, Anny Górz (kl. I) zyskała uznanie jury i zdobyłą nagrodę za 3 miejsce.

Gratulujemy!Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 23-06-2018, odsłon: 101)
Wycieczka klasy IV do Warszawy
Wycieczka klasy IV do Warszawy

Uczniowie klasy IV wybrali się na wycieczkę do Warszawy, która była dla nich nagrodą w konkursie planistycznym.

 

Zwiedzanie stolicy rozpoczęli od wizyty w teatrze „Rampa”, gdzie brali udział w spektaklu „Sara”. Zachwyceni grą aktorską i wnętrzami teatru uczniowie obiecali sobie powrócić do tego wspaniałego miejsca.

Następnym etapem wycieczki była wizyta w Planetarium, gdzie z zapartym tchem dzieci oglądały pokazy pt. „Jesteśmy kosmitami”

Na zakończenie wizyty w Warszawie klasa IV odwiedziła studio „Wyjście awaryjne”, gdzie pod opieką instruktorów świetnie bawiliśmy się w escape roomach rozwiązując różne zagadki logiczne.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 11-06-2018, odsłon: 160)
XIII Tydzień Zdrowia i Ekologii
XIII Tydzień Zdrowia i Ekologii

Nasza szkoła już po raz trzynasty we współpracy z Burmistrzem Miasta i Gminy Lipsko oraz Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Lipsku zorganizowała Szkolny Tydzień Zdrowia i Ekologii. W tym roku koncentrowaliśmy się wokół hasła „Zdrowie dla wszystkich”. Nikogo nie trzeba przekonywać, jak ważne dla człowieka jest zdrowie oraz dobra forma fizyczna i psychiczna. Jednak, mimo iż większość z nas wie, co szkodzi zdrowiu, a co mu służy, nie czyni zbyt wiele, by na długie lata zachować dobrą kondycję fizyczną i psychiczną. Nasze zdrowie zależy od nas samych i dlatego uczniowie uczyli siebie i swoich rodziców jak o nie dbać.

 

Rozmawialiśmy też o ekologii i zdrowym środowisku. Ogłoszony został konkurs plastyczny „Zdrowe drzewa – czyste powietrze”. Oto jego laureaci:

 

Anna Górz

kl. I

Aleksandra Krawczyk

kl. I

Alicja Lasota

kl. I

Oliwier Korczak

kl. II

Bartosz Lackowski

kl. II

Filip Mróz

kl. II

Agata Górz

kl. III

Alicja Krawczyk

kl. III

Natalia Mróz

kl. IV

Amelia Siebyła

kl. IV

Roksana Stępień

kl. IV

 

Uczniowie klas IV – VI chwalili się swoją wiedzą przyrodniczą podczas klasowych konkursów. Ich laureatami zostali:

 

Paulina Majewska

kl. IV

Patryk Adach

kl. V

Julia Oleksiak

kl. VI

Marcin Mężyk

kl. VIICzytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 07-06-2018, odsłon: 152)
XII Gminny Konkurs Ortograficzny dla klas II i III
XII Gminny Konkurs Ortograficzny dla klas II i III

10 maja w Publicznej Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Długowoli odbył się XII Gminny Konkurs Ortograficzny dla klas II i III, w którym udział wzięły wszystkie szkoły z terenu Miasta i Gminy Lipsko.

Naszą szkołę reprezentowała czteroosobowa drużyna w składzie: Oliwier Korczak i Bartosz Lackowski z kl. II, Gabriela Ciesielska i Agata Górz z kl. III.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 20-05-2018, odsłon: 139)
I miejsce w XV Diecezjalnym Konkursie „Kocham moją Ojczyznę”
 I miejsce w XV Diecezjalnym Konkursie „Kocham moją Ojczyznę”

26 kwietnia 2018 roku recytatorki z naszej szkoły Julia Kiljan z kl. 3 i Zuzanna Tomczyk z kl. 5 oraz zespoły wokalne „Kropelki” z kl. 1 (W. Czyżewska, A. Górz, A. Kiełbiowska, R. Kowalczyk) i „Nutki” z kl. 4 (A. Kowalczyk, N. Mróz, P. Serafin, A. Siebyła, R. Stępień) były uczestnikami jubileuszowej edycji XV Diecezjalnego Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej „Kocham moją Ojczyznę” organizowanego przez Akcję Katolicką Diecezji Radomskiej.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 15-05-2018, odsłon: 169)
facebook