Untitled Document
Strona główna
Historia Szkoły
Nasz Patron
Nauczyciele
Uczniowie
Wydarzenia
Przedszkole
Pedagog szkolny
Biblioteka szkolna
Kontakt
Galeria
Informator
Plan zajęć
Zajęcia dodatkowe
Nasze sukcesy
Kącik dla rodziców
Podręczniki
Statut
Program wychowawczy
Rada Rodziców
Deklaracja dostępności

 

 

 

 

Planning for real
Planning for real

Uczniowie klasy IV naszej szkoły zdobyli główną nagrodę w konkursie planistycznym „Partycypowanie w planowaniu przestrzennym”. Dzieci wykonały makietę, na której przedstawiły swoje marzenia co do wyglądu Lipska. Ich praca została doceniona i 31 października odebrali z rąk Burmistrza Miasta i Gminy Lipsko, p. Jacka Wielorańskiego czek na 3.000 zł do wykorzystania na wycieczkę klasową.

W tym samym konkursie nagrodzono też pracę plastyczną Agaty Górz (kl. III) oraz pracę literacką Aleksandry Górz (kl. VI).(kategoria: Aktualności, dodano: 04-12-2017)
„Mój pierwszy konkurs recytatorski”
„Mój pierwszy konkurs recytatorski”

W dniu 27 października 2017r. w sali widowiskowej Lipskiego Centrum Kultury odbył się po raz trzynasty konkurs recytatorski dla dzieci. Jury przesłuchało 60 uczestników z terenu powiatu lipskiego.

Bardzo wysoko oceniono występy przedszkolaków i uczniów z naszej szkoły. W kategorii wiekowej 4-5 lat nagrodę otrzymała Paulina Gozdur, zaś w kategorii wiekowej 6-7 lat nagrodzono Agatę Kiełbiowską (kl. I) i Różę Kowalczyk (kl. I).

Przyznano również wyróżnienia dla Nikoli Fałek (3-5 lat), Marceliny Czerwonki (4-5 lat), Mai Mróz (kl. „0”) i Anny Górz (kl. I)

 (kategoria: Aktualności, dodano: 01-12-2017)
Dzień Nauczyciela
Dzień Nauczyciela

14 października jest wyjątkowym świętem dla wszystkich nauczycieli, wychowawców i pracowników oświaty. Nasi uczniowie pamiętali o tym wyjątkowym dniu i w podziękowaniu przygotowali akademię.(kategoria: Aktualności, dodano: 01-12-2017)
Wycieczka do Chęcin
Wycieczka do Chęcin

Uczniowie klas IV-VII nie bacząc na ponurą jesienną aurę postanowili wyruszyć na wycieczkę do Chęcin. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od spaceru po malowniczej Jaskini Raj, poznania jej osobliwości i geologicznej przeszłości Gór Świętokrzyskich. W położonym w jej w sąsiedztwie Centrum Neandertalczyka dowiedzieliśmy się, gdzie sięgają nasze korzenie, jak żył i polował Neandertalczyk i w jakim stopniu jesteśmy z nim spokrewnieni.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 19-11-2017, odsłon: 1312)
Nasze ulubione książki
Nasze ulubione książki

Uczniowie naszej szkoły przedstawili swoje czytelnicze preferencje odpowiadając na konkurs plastyczny Lipskiego Centrum Kultury na plakat promujący ulubiona książkę.

Nasze plakaty zyskały uznanie, a uczniowie nagrody i wyróżnienia.

 

 

Nagrody:

Alicja Lasota

kl. 1

nagroda

Martyna Lasota

kl. 7

I miejsce

Paulina Majewska

kl. 4

I miejsce

Łukasz Pietruszka

kl. 4

II miejsce

Wiktoria Kołacz

kl. 7

II miejsce

Katarzyna Mróz

kl. 5

II miejsce

Amelia Siebyła

kl. 4

III miejsceCzytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 07-11-2017, odsłon: 1303)
Dzień Chłopaka
Dzień Chłopaka

Wrzesień, zgodnie z naszą tradycją, zakończyliśmy Dniem Chłopaka przy rytmach skocznej muzyki podczas pierwszej w tym roku dyskoteki. Tańce poprzedziły oczywiście życzenia, upominki i wspólne klasowe biesiady.

Dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego przeprowadziły również plebiscyt, w którym głosowały na „Najsympatyczniejszego Chłopca”. Tytuły te w tym roku zdobyli Kamil Gozdur z klasy III i Kacper Duch z klasy VI.(kategoria: Aktualności, dodano: 29-10-2017)
Międzynarodowy Dzień Kropki
Międzynarodowy Dzień Kropki

15 września nasi uczniowie przyłączyli się do świętowania Międzynarodowego Dnia Kropki. Jest to święto kreatywnego myślenia i rozwijania talentów i wiary we własne możliwości.

 

Zabawę rozpoczęliśmy od obejrzenia filmu o Vashti, która odkryła swój malarski talent rozpoczynając od narysowania zwykłej kropki. Potem wszyscy uczniowie szukali kropek w otaczającym nas świecie, tworzyli obrazy za pomocą własnych dłoni i... kropek. Potem nadeszła chwila skupienia i rozszyfrowaliśmy hymn Dnia Kropki ukryty pod kropkami tworzącymi alfabet.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 07-10-2017, odsłon: 1431)
Ślubowanie
Ślubowanie

Uczniowie klasy I naszej szkoły już pierwszego dnia nauki złożyli uroczyste ślubowanie. Zostali tez pasowani na pełnoprawnych uczniów naszej szkoły.

Klasa liczy 15 uczniów: 9 dziewczynek  i 6 chłopców, a jej wychowawczynią jest pani Katarzyna Łojek.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 30-09-2017, odsłon: 1421)
Nie ma śmieci - są surowce!
Nie ma śmieci - są surowce!

 „Nie ma śmieci - są surowce!” to hasło tegorocznej edycji akcji  „Sprzątanie Świata”, w którą włączyła się również nasza szkoła. Jej celem jest zmiana postrzegania odpadów jako „śmieci”, czyli czegoś niepotrzebnego, co powinno wylądować na wysypisku. W rzeczach, często nazywanych niepotrzebnymi, drzemie wartościowy surowiec, który może być przetwarzany kilkukrotnie, a nawet bez końca (tak jest w przypadku aluminiowej puszki).Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 17-09-2017, odsłon: 1744)
Nowy rok szkolny
Nowy rok szkolny

  4 września rozpoczął się nowy rok szkolny 2017/2018. Jest to rok wyjątkowy dla naszej szkoły, gdyż stała się ona od września placówką ośmioletnią.

  Spotkanie nauczycieli uczniów i rodziców rozpoczęliśmy od złożenia gratulacji pani Ewie Sołtysiak, która ponownie wygrała konkurs na stanowisko dyrektora naszej szkoły.

  W bieżącym roku dzieci uczyć się będą w dwóch oddziałach przedszkolnych oraz w klasach 1-7, a czuwać nad nimi będzie 21 nauczycieli.

 

W Nowym Roku Szkolnym życzymy samych sukcesów.(kategoria: Aktualności, dodano: 18-09-2017)
facebook