Untitled Document
Strona główna
Historia Szkoły
Nasz Patron
Nauczyciele
Uczniowie
Wydarzenia
Przedszkole
Pedagog szkolny
Biblioteka szkolna
Kontakt
Galeria
Informator
Plan zajęć
Zajęcia dodatkowe
Nasze sukcesy
Kącik dla rodziców
Podręczniki
Statut
Program wychowawczy
Rada Rodziców
Deklaracja dostępności

 

 

 

 

„Żyję w niepodległym kraju”
„Żyję w niepodległym kraju”

Uczniowie PSP w Woli Soleckiej wzięli udział w konkursie literackim i plastycznym pod hasłem „Żyję w niepodległym kraju” zorganizowanym pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Lipsko, p. Jacka Wielorańskiego. Przyłączając się do tej inicjatywy, nasi uczniowie uczcili setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę oraz rozwijali swoje indywidualne talenty literackie i plastyczne.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 27-11-2018, odsłon: 1222)
Gminny Konkurs Literacki „Listy do Ojczyzny”
Gminny Konkurs Literacki „Listy do Ojczyzny”

9 listopada 2018 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Woli Soleckiej ogłoszono wyniki Gminnego Konkursu Literackiego „Listy do Ojczyzny”. Konkurs był zorganizowany przez PSP w Woli Soleckiej i skierowany do uczniów szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy Lipsko. Jego przedmiotem było napisanie listu do Polski. Miał on zawierać przemyślenia autora co do historii naszego kraju, życzenia co do przyszłości Polski oraz odpowiedź na pytanie „Za co kocham moją ojczyznę?”.

 

Do organizatorów wpłynęło 40 prac. Wśród nich laureatami konkursu w kategorii klas IV-V zostali: Natalia Lasek, Marlena Mężyk, Agata Górz, Amelia Siebyła, Paulina Majewska, Julia Kiljan.

Wyróżniono prace: Aleksandry Kowalczyk, Adriana Czyżewskiego, Adriana Piwnika, Alicji Krawczyk, Łukasza Pietruszki

Wszyscy uczniowie z PSP w Woli Soleckiej.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 20-11-2018, odsłon: 1437)
„Cieszymy się Polsko z Twojej wolności, wspólnie świętujemy Dzień Niepodległości!”
„Cieszymy się Polsko z Twojej wolności, wspólnie świętujemy Dzień Niepodległości!”

   11 listopada 1918 roku to data wymodlona przez Polaków. Nadszedł upragniony dzień wolności. Spełnił się wówczas sen pokoleń Polaków – państwo polskie narodziło się na nowo. Po 123 latach niewoli, rusyfikacji i germanizacji, po wieku wielkich powstań wolna Polska powróciła na mapę Europy.

 

W tym roku obchodzimy setną rocznicę odzyskania niepodległości. Czcimy ją na różne sposoby, ale wszyscy wiemy, że ta data zobowiązuje byśmy pamiętali o wszystkich bohaterach, którzy walczyli o wolność naszego kraju.

 

Stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości to wyjątkowa rocznica, a jednocześnie niepowtarzalna okazja, by podjąć działania służące budowaniu wspólnoty, kształtowaniu tożsamości narodowej i poczucia dumy z bycia Polakiem.

Uczniowie naszej szkoły włączyli się w ogólnopolską akcję zainicjowaną przez Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej przebiegającą pod hasłem „ Dzień dla Niepodległej” i „Rekord dla Niepodległej”.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 15-11-2018, odsłon: 1282)
Powiatowy Konkurs Historyczny
Powiatowy Konkurs Historyczny

30 października 2018 roku drużyna uczniów z klas VI-VIII, w składzie: Patryk Adach, Marcin Mężyk i Natalia Stępień, zdobyła wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Historycznym „Drogi Polaków do Niepodległości 1788-1918 zorganizowanym w  Publicznej Szkole Podstawowej w Solcu nad Wisłą pod patronatem Wójta Gminy Solec nad Wisłą.(kategoria: Aktualności, dodano: 15-11-2018)
Śniadanie Daje Moc!
Śniadanie Daje Moc!

8 listopada obchodziliśmy Dzień Zdrowego Śniadania. Z tej okazji uczniowie zgromadzili się przy stołach, aby wspólnie przygotować ten najważniejszy posiłek dnia. Każdy postarał się, by tego dnia przygotować coś zdrowego.

Uczniowie dowiedzieli się, jak zrobić danie, które zapewni im energię do nauki, poprawi ich koncentrację podczas lekcji oraz da siłę do zabawy.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 10-11-2018, odsłon: 1226)
Jubileusz
Jubileusz

W październiku b.r. minęło 10 lat odkąd Podróżująca Filharmonia gości z koncertami w naszej szkole. Z tej okazji p. Marcin Jóźwik wręczył nam statuetkę Przyjaciela Podróżującej Filharmonii.

 

Z zapartym tchem wysłuchaliśmy koncertu „Muzyka Polaków”. Szczególnie podobały nam się polonezy: W. Kilara z filmu "Pan Tadeusz" i K. Ogińskiego „Pożegnanie Ojczyzny”. Przy dźwiękach piosenki „Płynie Wisła” bawiliśmy się i sprawdzali swoje wiadomości.

 

Bardzo dziękujemy i czekamy na kolejny koncert.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 02-11-2018, odsłon: 1239)
„Trzeba mieć wielkie serce, by kształtować młodych ludzi”
„Trzeba mieć wielkie serce, by kształtować młodych ludzi”

Pod takim hasłem w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Dzieci klas IV, V i VI w humorystyczny sposób przedstawiły codzienną pracę naszych pedagogów.


W części oficjalnej p. Dyrektor Ewa Sołtysiak wyraziła słowa uznania za odpowiedzialną pracę w kształtowaniu serc i umysłów młodego pokolenia dziękując nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 18-10-2018, odsłon: 2158)
Weekend pod znakiem patriotyzmu
Weekend pod znakiem patriotyzmu

 

„Pokój Tobie Polsko – Ojczyzno Moja”

 

                      Jan Paweł II

 

    6 października uczennice: Julia Kiljan z klasy IV i Zuzanna Tomczyk z klasy VI reprezentowały naszą szkołę w  XI Pielgrzymce Rodziny Różańcowej do Sanktuarium w Wysokim Kole.

Po uroczystej Mszy św. uczczono 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości występem laureatów XV Diecezjalnego Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej.

Koncert oglądało około 5 tys. Pielgrzymów.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 17-10-2018, odsłon: 1304)
„Tobie śpiewamy, Polsko”
„Tobie śpiewamy, Polsko”

W piątkowy wieczór 5 października społeczność szkolna, rodzice, zaproszeni goście a także mieszkańcy okolicznych wsi uczcili 100-lecie Odzyskania Niepodległości wspólnie odśpiewując znane wszystkim pieśni patriotyczne.

 

Cała uroczystość przebiegała w podniosłej atmosferze, u niektórych pojawiły się łzy wzruszenia. W blasku świec, przy dźwiękach chwytających za serce oddaliśmy hołd wszystkim Polakom, dzięki którym żyjemy w wolnej Ojczyźnie.

 

Nasze wspólne spotkanie zakończyło się degustacją przygotowanych przez rodziców smakołyków m. in. pierożków starowolskich.

 

Dziękujemy za pomoc i wsparcie Kołu Gospodyń Wiejskich w Woli Soleckiej.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 12-10-2018, odsłon: 1302)
Prawda to, czy iluzja?
Prawda to, czy iluzja?

20 września klasy I – III wraz z wychowawcami udały się na pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę. Na początku odwiedziliśmy Dęblin w celu zwiedzenia Muzeum Sił Powietrznych. Z wypiekami na twarzy podziwialiśmy współczesne i zabytkowe maszyny latające.

Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Farmie Iluzji. Dzieci odwiedziły między innymi Latającą Chatę Tajemnic, Tunel Zapomnienia, Zakręcony Domek, Labirynt Luster, Opuszczoną Kopalnię Złota. Wielką atrakcją były warsztaty chemiczne pełne magii i czarów.(kategoria: Aktualności, dodano: 09-10-2018)
facebook