Untitled Document
Strona główna
Historia Szkoły
Nasz Patron
Nauczyciele
Uczniowie
Wydarzenia
Przedszkole
Pedagog szkolny
Biblioteka szkolna
Kontakt
Galeria
Informator
Plan zajęć
Zajęcia dodatkowe
Nasze sukcesy
Kącik dla rodziców
Podręczniki
Statut
Program wychowawczy
Rada Rodziców
Deklaracja dostępności

 

 

 

 

„Kalendarz bezpieczeństwa 2019”
„Kalendarz bezpieczeństwa 2019”

Uczennice naszej szkoły Anna Górz (kl. II) i Agata Górz (kl. IV) zostały laureatkami konkursu plastycznego ogłoszonego przez Komendanta Powiatowego Policji w Lipsku.


Konkurs był skierowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu powiatu lipskiego. Zadaniem uczestników było plastyczne przedstawienie bezpiecznych zachowań zgodnych z poszanowaniem przepisów prawa.

 

Do organizatora wpłynęło łącznie 260 prac z czego komisja konkursowa wybrała 41 prac, z których 16 (wśród nich propozycje naszych uczennic) zostało umieszczonych na oficjalnym kalendarzu Komendy Powiatowej Policji w Lipsku.(kategoria: Aktualności, dodano: 13-02-2019)
Święto Babci i Dziadka
Święto Babci i Dziadka

Niech nam żyją Dziadek, Babcia
niech im zdrowie służy,
niechaj uśmiech mają zawsze,

aż po same uszy.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 04-02-2019, odsłon: 1180)
Boże Narodzenie
Boże Narodzenie

   Na zbliżające się Święta pragniemy złożyć życzenia przeżywania Bożego Narodzenia w zdrowiu, radości i ciepłej, rodzinnej atmosferze.

Kolejny zaś rok niech będzie czasem pokoju oraz realizacji osobistych zamierzeń.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 21-12-2018, odsłon: 1278)
Konkurs recytatorski „Kreować głosem”
Konkurs recytatorski „Kreować głosem”

13 grudnia 2018 roku w Lipskim Centrum Kultury odbyła się XVIII już edycja konkursu recytatorskiego „Kreować głosem”, w którym wzięło udział 5 uczennic z naszej szkoły.

Głównym celem konkursu było przybliżenie dorobku poetyckiego twórców poezji polskiej i obcej, doskonalenie warsztatu recytatorskiego oraz umiejętności samodzielnej pracy nad tekstem i jego interpretacją.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 21-12-2018, odsłon: 1354)
Szopki bożonarodzeniowe
Szopki bożonarodzeniowe

Zrodzony na sianie, w żłobie, wśród stajenki,

śpi w ramionach Maryi Jezus malusieńki.

Świętą noc pierwsza gwiazda opromienia,

gromadzą się wokół przyjazne stworzenia.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 19-12-2018, odsłon: 1338)
Wycieczka do fabryki bombek
Wycieczka do fabryki bombek

Uczniowie klasy V uczestniczący w zajęciach koła plastycznego wzięli udział w warsztatach w fabryce bombek w Nowej Dębie. Podczas zajęć mieli okazję prześledzenia całego procesu powstawania bombek. Uczestnicy wycieczki z zaciekawieniem przyglądali się pracy w dmuchalni szkła, srebrzeniu bombek, lakierowaniu i wreszcie dekorowaniu.

Nasi plastycy mogli również przygotować szklane ozdoby zaprojektowane według własnych pomysłów.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 18-12-2018, odsłon: 1122)
Sukces w konkursie „Pieśni, które znamy i kochamy”
Sukces w konkursie „Pieśni, które znamy i kochamy”

30 listopada w Bibliotece Pedagogicznej w Lipsku odbył się finał powiatowego konkursu „Pieśni, które znamy i kochamy”.

W pierwszej części uczniowie mieli za zadanie wypełnić test z luką, uzupełniając cytaty wybranych pieśni patriotycznych. W drugiej części należało wykazać się znajomością melodii rozpoznając utwory po zaprezentowanym kilkusekundowym fragmencie.

W konkursie wzięło udział 37 uczniów.

Wśród najlepszych znalazła się Natalia Stępień, która zajęła 2 miejsce.

Naszą szkołę reprezentowały również Klaudia Machał, Julia Oleksiak i Karolina Stępień.(kategoria: Aktualności, dodano: 16-12-2018)
Andrzejki
Andrzejki

Zabawa andrzejkowa to impreza, która co roku cieszy się w naszej szkole dużą popularnością wśród szkolnej braci.

Wszyscy ze zniecierpliwieniem czekają na przepowiednie losu. W tym roku w rolę wróżek wcielili się uczniowie klasy V, którzy przygotowali zestaw fantastycznych wróżb i z ogromnym zaangażowaniem tłumaczyli znaki z przyszłości.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 16-12-2018, odsłon: 1310)
Koncert „Dla Niepodległej”
Koncert „Dla Niepodległej”

Zespół „Kropelki” w składzie Wiktoria Czyżewska, Anna Górz, Agata Kiełbiowska i Róża Kowalczyk reprezentował naszą szkołę podczas koncertu „Dla Niepodległej” zorganizowanego przez Oddział Akcji Katolickiej przy parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Radomiu.(kategoria: Aktualności, dodano: 04-12-2018)
„Żyję w niepodległym kraju”
„Żyję w niepodległym kraju”

Uczniowie PSP w Woli Soleckiej wzięli udział w konkursie literackim i plastycznym pod hasłem „Żyję w niepodległym kraju” zorganizowanym pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Lipsko, p. Jacka Wielorańskiego. Przyłączając się do tej inicjatywy, nasi uczniowie uczcili setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę oraz rozwijali swoje indywidualne talenty literackie i plastyczne.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 27-11-2018, odsłon: 1133)
facebook