Untitled Document
Strona główna
Historia Szkoły
Nasz Patron
Nauczyciele
Uczniowie
Wydarzenia
Przedszkole
Pedagog szkolny
Biblioteka szkolna
Kontakt
Galeria
Informator
Plan zajęć
Zajęcia dodatkowe
Nasze sukcesy
Kącik dla rodziców
Podręczniki
Statut
Program wychowawczy
Rada Rodziców
Deklaracja dostępności

 

 

 

 

Jubileusz
Jubileusz

W październiku b.r. minęło 10 lat odkąd Podróżująca Filharmonia gości z koncertami w naszej szkole. Z tej okazji p. Marcin Jóźwik wręczył nam statuetkę Przyjaciela Podróżującej Filharmonii.

 

Z zapartym tchem wysłuchaliśmy koncertu „Muzyka Polaków”. Szczególnie podobały nam się polonezy: W. Kilara z filmu "Pan Tadeusz" i K. Ogińskiego „Pożegnanie Ojczyzny”. Przy dźwiękach piosenki „Płynie Wisła” bawiliśmy się i sprawdzali swoje wiadomości.

 

Bardzo dziękujemy i czekamy na kolejny koncert.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 02-11-2018, odsłon: 1085)
„Trzeba mieć wielkie serce, by kształtować młodych ludzi”
„Trzeba mieć wielkie serce, by kształtować młodych ludzi”

Pod takim hasłem w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Dzieci klas IV, V i VI w humorystyczny sposób przedstawiły codzienną pracę naszych pedagogów.


W części oficjalnej p. Dyrektor Ewa Sołtysiak wyraziła słowa uznania za odpowiedzialną pracę w kształtowaniu serc i umysłów młodego pokolenia dziękując nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 18-10-2018, odsłon: 1770)
Weekend pod znakiem patriotyzmu
Weekend pod znakiem patriotyzmu

 

„Pokój Tobie Polsko – Ojczyzno Moja”

 

                      Jan Paweł II

 

    6 października uczennice: Julia Kiljan z klasy IV i Zuzanna Tomczyk z klasy VI reprezentowały naszą szkołę w  XI Pielgrzymce Rodziny Różańcowej do Sanktuarium w Wysokim Kole.

Po uroczystej Mszy św. uczczono 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości występem laureatów XV Diecezjalnego Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej.

Koncert oglądało około 5 tys. Pielgrzymów.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 17-10-2018, odsłon: 1078)
„Tobie śpiewamy, Polsko”
„Tobie śpiewamy, Polsko”

W piątkowy wieczór 5 października społeczność szkolna, rodzice, zaproszeni goście a także mieszkańcy okolicznych wsi uczcili 100-lecie Odzyskania Niepodległości wspólnie odśpiewując znane wszystkim pieśni patriotyczne.

 

Cała uroczystość przebiegała w podniosłej atmosferze, u niektórych pojawiły się łzy wzruszenia. W blasku świec, przy dźwiękach chwytających za serce oddaliśmy hołd wszystkim Polakom, dzięki którym żyjemy w wolnej Ojczyźnie.

 

Nasze wspólne spotkanie zakończyło się degustacją przygotowanych przez rodziców smakołyków m. in. pierożków starowolskich.

 

Dziękujemy za pomoc i wsparcie Kołu Gospodyń Wiejskich w Woli Soleckiej.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 12-10-2018, odsłon: 1158)
Prawda to, czy iluzja?
Prawda to, czy iluzja?

20 września klasy I – III wraz z wychowawcami udały się na pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę. Na początku odwiedziliśmy Dęblin w celu zwiedzenia Muzeum Sił Powietrznych. Z wypiekami na twarzy podziwialiśmy współczesne i zabytkowe maszyny latające.

Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Farmie Iluzji. Dzieci odwiedziły między innymi Latającą Chatę Tajemnic, Tunel Zapomnienia, Zakręcony Domek, Labirynt Luster, Opuszczoną Kopalnię Złota. Wielką atrakcją były warsztaty chemiczne pełne magii i czarów.(kategoria: Aktualności, dodano: 09-10-2018)
Witajcie pierwszaki!
Witajcie pierwszaki!

3 września 2018 roku nasi pierwszoklasiści zostali przyjęci w poczet szkolnej społeczności. W tym dniu zostali uroczyście pasowani na uczniów i złożyli ślubowanie w obecności sztandaru szkoły. Otrzymali też legitymacje szkolne i upominki.

Klasa liczy 12 uczniów: 6 dziewczynek i 6 chłopców, a wychowawczynią jest pani Joanna Pastuszka.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 18-09-2018, odsłon: 1197)
Nowy rok szkolny rozpoczęty
Nowy rok szkolny rozpoczęty

3 września rozpoczął się nowy rok szkolny 2018/2019.

W bieżącym roku dzieci uczyć się będą w dwóch oddziałach przedszkolnych oraz w klasach 1-8, a czuwać nad nimi będzie 22 nauczycieli.

 

Wszystkim uczniom życzymy wytrwałości, wielu sukcesów oraz samych radosnych chwil spędzonych w szkole.(kategoria: Aktualności, dodano: 08-09-2018)
Sportowe podsumowanie roku 2017/2018
Sportowe podsumowanie roku 2017/2018

Rok szkolny 2017/2018 obfitował w wiele sportowych wydarzeń, w których z licznymi sukcesami uczestniczyli uczniowie naszej szkoły. Do najważniejszych wydarzeń w tej dziedzinie zaliczyć warto udany występ dziewczęcej reprezentacji piłki nożnej naszej szkoły w Turnieju „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku” organizowanym przez prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniewa Bońka we współpracy z firmą Tymbark.

Nasze dziewczęta dotarły aż do Wojewódzkiego Finału tego Turnieju, gdzie zajęły zaszczytne IV miejsce, eliminując po drodze zawodniczki reprezentujące uznane kluby sportowe z terenu województwa mazowieckiego.

Nasza uczennica Aleksandra Górz (kl. VI) zdobyła na tych zawodach tytuł Najlepszej Zawodniczki XVIII Finału Województwa Mazowieckiego i została zaproszona do udziału w Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt w Berlinie przez zwycięzców Finału Mazowieckiego, UKS „Ząbkovia” Ząbki.

Miło nam poinformować, że drużyna ta z Olą w składzie zwyciężyła rozgrywki w Berlinie, które odbyły się w ostatnich dniach czerwca.

 

Nasza dziewczęca reprezentacja piłki nożnej z sukcesami uczestniczyła też w finałach gminnych rozgrywek w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Dziewczęta wygrały eliminacje gminne. Niestety, panująca epidemia grypy uniemożliwiła im występ na dalszym szczeblu rozgrywek.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 12-07-2018, odsłon: 1150)
„Mój świat malowany słowem”
„Mój świat malowany słowem”

Uczennice naszej szkoły Paulina Majewska (kl. IV) i Natalia Stępień (kl. VI) zdobyły wyróżnienia w konkursie literackim dla dzieci i młodzieży „Mój świat malowany słowem” zorganizowanym przez Lipskie Centrum Kultury.

Przedmiotem konkursu było napisanie pracy literackiej na dowolnie wybrany przez autora temat. Nasze uczennice świetnie sobie poradziły, a ich prace zyskały uznanie jury, w skład którego weszli nauczyciele języka polskiego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych  w Lipsku.

Gratulujemy.(kategoria: Aktualności, dodano: 10-07-2018)
„Autoportret”
„Autoportret”

30 maja 2018 roku w Lipskim Centrum Kultury odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Autoportret”.

Komisja konkursowa wysoko oceniła prace uczniów naszej szkoły. Laureatami w kategorii klas I – III szkoły podstawowej zostały:

Alicja Lasota

(kl. I)

Anna Górz

(kl. I)

Agata Górz

(kl. III)

W tej samej kategorii wyróżniono portret Oskara Lekkiego (kl. III).Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 04-07-2018, odsłon: 1082)
facebook