Untitled Document
Strona główna
Historia Szkoły
Nasz Patron
Nauczyciele
Uczniowie
Wydarzenia
Przedszkole
Pedagog szkolny
Biblioteka szkolna
Kontakt
Galeria
Informator
Plan zajęć
Zajęcia dodatkowe
Nasze sukcesy
Kącik dla rodziców
Podręczniki
Statut
Program wychowawczy
Rada Rodziców
Deklaracja dostępności

 

 

 

 

Szopki bożonarodzeniowe
Szopki bożonarodzeniowe

Zrodzony na sianie, w żłobie, wśród stajenki,

śpi w ramionach Maryi Jezus malusieńki.

Świętą noc pierwsza gwiazda opromienia,

gromadzą się wokół przyjazne stworzenia.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 19-12-2018, odsłon: 1139)
Wycieczka do fabryki bombek
Wycieczka do fabryki bombek

Uczniowie klasy V uczestniczący w zajęciach koła plastycznego wzięli udział w warsztatach w fabryce bombek w Nowej Dębie. Podczas zajęć mieli okazję prześledzenia całego procesu powstawania bombek. Uczestnicy wycieczki z zaciekawieniem przyglądali się pracy w dmuchalni szkła, srebrzeniu bombek, lakierowaniu i wreszcie dekorowaniu.

Nasi plastycy mogli również przygotować szklane ozdoby zaprojektowane według własnych pomysłów.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 18-12-2018, odsłon: 974)
Sukces w konkursie „Pieśni, które znamy i kochamy”
Sukces w konkursie „Pieśni, które znamy i kochamy”

30 listopada w Bibliotece Pedagogicznej w Lipsku odbył się finał powiatowego konkursu „Pieśni, które znamy i kochamy”.

W pierwszej części uczniowie mieli za zadanie wypełnić test z luką, uzupełniając cytaty wybranych pieśni patriotycznych. W drugiej części należało wykazać się znajomością melodii rozpoznając utwory po zaprezentowanym kilkusekundowym fragmencie.

W konkursie wzięło udział 37 uczniów.

Wśród najlepszych znalazła się Natalia Stępień, która zajęła 2 miejsce.

Naszą szkołę reprezentowały również Klaudia Machał, Julia Oleksiak i Karolina Stępień.(kategoria: Aktualności, dodano: 16-12-2018)
Andrzejki
Andrzejki

Zabawa andrzejkowa to impreza, która co roku cieszy się w naszej szkole dużą popularnością wśród szkolnej braci.

Wszyscy ze zniecierpliwieniem czekają na przepowiednie losu. W tym roku w rolę wróżek wcielili się uczniowie klasy V, którzy przygotowali zestaw fantastycznych wróżb i z ogromnym zaangażowaniem tłumaczyli znaki z przyszłości.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 16-12-2018, odsłon: 1161)
Koncert „Dla Niepodległej”
Koncert „Dla Niepodległej”

Zespół „Kropelki” w składzie Wiktoria Czyżewska, Anna Górz, Agata Kiełbiowska i Róża Kowalczyk reprezentował naszą szkołę podczas koncertu „Dla Niepodległej” zorganizowanego przez Oddział Akcji Katolickiej przy parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Radomiu.(kategoria: Aktualności, dodano: 04-12-2018)
„Żyję w niepodległym kraju”
„Żyję w niepodległym kraju”

Uczniowie PSP w Woli Soleckiej wzięli udział w konkursie literackim i plastycznym pod hasłem „Żyję w niepodległym kraju” zorganizowanym pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Lipsko, p. Jacka Wielorańskiego. Przyłączając się do tej inicjatywy, nasi uczniowie uczcili setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę oraz rozwijali swoje indywidualne talenty literackie i plastyczne.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 27-11-2018, odsłon: 997)
Gminny Konkurs Literacki „Listy do Ojczyzny”
Gminny Konkurs Literacki „Listy do Ojczyzny”

9 listopada 2018 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Woli Soleckiej ogłoszono wyniki Gminnego Konkursu Literackiego „Listy do Ojczyzny”. Konkurs był zorganizowany przez PSP w Woli Soleckiej i skierowany do uczniów szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy Lipsko. Jego przedmiotem było napisanie listu do Polski. Miał on zawierać przemyślenia autora co do historii naszego kraju, życzenia co do przyszłości Polski oraz odpowiedź na pytanie „Za co kocham moją ojczyznę?”.

 

Do organizatorów wpłynęło 40 prac. Wśród nich laureatami konkursu w kategorii klas IV-V zostali: Natalia Lasek, Marlena Mężyk, Agata Górz, Amelia Siebyła, Paulina Majewska, Julia Kiljan.

Wyróżniono prace: Aleksandry Kowalczyk, Adriana Czyżewskiego, Adriana Piwnika, Alicji Krawczyk, Łukasza Pietruszki

Wszyscy uczniowie z PSP w Woli Soleckiej.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 20-11-2018, odsłon: 1279)
„Cieszymy się Polsko z Twojej wolności, wspólnie świętujemy Dzień Niepodległości!”
„Cieszymy się Polsko z Twojej wolności, wspólnie świętujemy Dzień Niepodległości!”

   11 listopada 1918 roku to data wymodlona przez Polaków. Nadszedł upragniony dzień wolności. Spełnił się wówczas sen pokoleń Polaków – państwo polskie narodziło się na nowo. Po 123 latach niewoli, rusyfikacji i germanizacji, po wieku wielkich powstań wolna Polska powróciła na mapę Europy.

 

W tym roku obchodzimy setną rocznicę odzyskania niepodległości. Czcimy ją na różne sposoby, ale wszyscy wiemy, że ta data zobowiązuje byśmy pamiętali o wszystkich bohaterach, którzy walczyli o wolność naszego kraju.

 

Stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości to wyjątkowa rocznica, a jednocześnie niepowtarzalna okazja, by podjąć działania służące budowaniu wspólnoty, kształtowaniu tożsamości narodowej i poczucia dumy z bycia Polakiem.

Uczniowie naszej szkoły włączyli się w ogólnopolską akcję zainicjowaną przez Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej przebiegającą pod hasłem „ Dzień dla Niepodległej” i „Rekord dla Niepodległej”.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 15-11-2018, odsłon: 1130)
Powiatowy Konkurs Historyczny
Powiatowy Konkurs Historyczny

30 października 2018 roku drużyna uczniów z klas VI-VIII, w składzie: Patryk Adach, Marcin Mężyk i Natalia Stępień, zdobyła wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Historycznym „Drogi Polaków do Niepodległości 1788-1918 zorganizowanym w  Publicznej Szkole Podstawowej w Solcu nad Wisłą pod patronatem Wójta Gminy Solec nad Wisłą.(kategoria: Aktualności, dodano: 15-11-2018)
Śniadanie Daje Moc!
Śniadanie Daje Moc!

8 listopada obchodziliśmy Dzień Zdrowego Śniadania. Z tej okazji uczniowie zgromadzili się przy stołach, aby wspólnie przygotować ten najważniejszy posiłek dnia. Każdy postarał się, by tego dnia przygotować coś zdrowego.

Uczniowie dowiedzieli się, jak zrobić danie, które zapewni im energię do nauki, poprawi ich koncentrację podczas lekcji oraz da siłę do zabawy.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 10-11-2018, odsłon: 1074)
facebook