Untitled Document
Strona główna
Historia Szkoły
Nasz Patron
Nauczyciele
Uczniowie
Wydarzenia
Przedszkole
Pedagog szkolny
Biblioteka szkolna
Kontakt
Galeria
Informator
Plan zajęć
Zajęcia dodatkowe
Nasze sukcesy
Kącik dla rodziców
Podręczniki
Statut
Program wychowawczy
Rada Rodziców
Deklaracja dostępności

 

 

 

 

Pielgrzymi pióra
Pielgrzymi pióra

W pierwszych dniach września uczennice naszej szkoły: Amelia Siebyła (kl. 6), Zuzia Tomczyk (kl. 7) i Julia Oleksiak (kl. 8) miały okazję uczestniczyć w niezwykłej lekcji. Na zaproszenie ks. Krzysztofa Maja dziewczęta wybrały się do Solca, gdzie w tajemniczej atmosferze tutejszego klasztoru zgłębiały tajniki trudnej sztuki - kaligrafii. Warsztaty poprowadziła mgr Wioletta Kaczmarska-Rudnik, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 03-10-2019, odsłon: 953)
Kącik gier i zabaw kreatywnych
Kącik gier i zabaw kreatywnych

    Od września 2019 r. przy PSP w Woli Soleckiej funkcjonuje kreatywny kącik gier i zabaw, który jest doskonałym miejscem odpoczynku i relaksu dla wszystkich uczniów i przedszkolaków naszej placówki.

    W kąciku znajdują się gry planszowe i podłogowe oraz rowerowe miasteczko z mobilnymi znakami. Dzięki takim atrakcjom uczniowie mogą zająć się wspólna zabawą i wykazać się pomysłowością, sprytem oraz logicznym myśleniem.

    Nasz kącik to również wspaniała pomoc dydaktyczna. W miasteczku ruchu drogowego dzieci mogą poprzez zabawę, w bezpieczny sposób, uczyć się zasad ruchu drogowego i innych pozytywnych nawyków zachowania się na drodze jako pieszy i rowerzysta.

    Kreatywny kącik to wspaniała alternatywa, która pozwoli oderwać się naszym uczniom od telefonów. Mamy nadzieję, że umocni on relacje międzyludzkie całej  społeczności szkolnej.(kategoria: Aktualności, dodano: 26-09-2019)
Ślubowanie
Ślubowanie

Pierwszoklasiści naszej szkoły są już pełnoprawnymi uczniami.

W bardzo podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, działać na rzecz swojej szkoły, być uprzejmym i wesołym. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia wypowiadając słowa: ”Pasuję Cię na ucznia Publicznej Szkoły Podstawowej imieniem Stefana Żeromskiego w Woli Soleckiej” i dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką ramion pierwszoklasistów. Następnie wychowawczyni wręczyła uczniom pierwsze legitymacje szkolne i pamiątkowe dyplomy.
Uczniowie klasy III powitali pierwszoklasistów zapewniając o swojej pomocy, a samorząd szkolny wręczył drobne upominki.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 20-09-2019, odsłon: 1076)
Rozpoczęcie nowego roku szkolnego
Rozpoczęcie nowego roku szkolnego

2 września rozpoczął się nowy rok szkolny 2019/2020.

W bieżącym roku dzieci uczyć się będą w dwóch oddziałach przedszkolnych oraz w klasach 1-8, a czuwać nad nimi będzie 22 nauczycieli.

 

Wszystkim uczniom życzymy wytrwałości, wielu sukcesów oraz samych radosnych chwil spędzonych w szkole.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 14-09-2019, odsłon: 896)
Zakończenie roku szkolnego
Zakończenie roku szkolnego

21 czerwca był ostatnim dniem roku szkolnego 2018/2019 i ostatnim dniem w szkole dla naszych absolwentów. Rozpoczął się Mszą Świętą odprawioną w kaplicy w intencji całej społeczności szkolnej. Następnie wszyscy zgromadzili się w sali gimnastycznej na uroczystej akademii.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 04-08-2019, odsłon: 1460)
Rozstrzygnięcie konkurs fotograficznego
Rozstrzygnięcie konkurs fotograficznego

   W ostatnich dniach czerwca rozstrzygnięty został konkurs fotograficzny na reportaż „Wiemy od dziecka, jak piękna jest Wola Solecka” przygotowany przez Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Lipsko we współpracy z PSP w Woli Soleckiej. Zmagania miały na celu rozbudzenie pasji fotograficznej wśród dzieci i młodzieży z okolic Woli Soleckiej oraz rozbudzenie w nich tożsamości lokalnej i propagowanie postaw ekologicznych.

 

   Każdy z uczestników konkursu przesłał do  organizatorów 4 niezwykłe fotografie, które obrazowały przyrodnicze i krajobrazowe walory naszej małej ojczyzny. Wśród wielu prac znalazły się przepiękne obrazy krajobrazów Woli Soleckiej, ale też doskonałe prace uchwycające walory kulturowe naszej miejscowości. Młodzi fotografowie wykazali się niezwykłym sprytem i spostrzegawczością uchwycając na barwnych slajdach zarówno te najbardziej znane, jak i rzadko spotykane okazy flory i fauny występujące na naszej ziemi. Wszystkie prace barwnie udowodniły, że nawet najmłodsi mieszkańcy dostrzegają i zachwycają się osobliwościami Woli Soleckiej i wspaniale oddają jej urodę.

 

   Komisja Konkursowa po wielogodzinnych naradach dokonała oceny nadesłanych prac i postanowiła przyznać nagrody najciekawszym z nich.

 Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 03-07-2019, odsłon: 1162)
Dzień Patrona Szkoły
Dzień Patrona Szkoły

   Chociaż koniec czerwca nie nastraja uczniów do nauki i rozmarzeni ciepłą pogodą i wizją zbliżających się wolnych dni obmyślają zazwyczaj w tym czasie wakacyjne plany, to uczniowie klasy V na jednych z ostatnich lekcji poznawali twórczość i dzieje życia patrona naszej szkoły, Stefana Żeromskiego.

   Temat z natury monotonny udało im się zamienić w świetna zabawę, gdyż na kolejne części tego dnia składało się rozwiązywanie najróżniejszych szarad i zagadek. Uczniowie rozkodowywali zadania, a przy tym doskonale opanowali wiadomości z życia naszego wybitnego pisarza. Czas płynął bardzo szybko, a informacje same „wchodziły” do głów zaangażowanej młodzieży.

  Już umówili się na kolejne spotkanie z patronem.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 23-06-2019, odsłon: 1118)
Wycieczka do Janowa Lubelskiego
Wycieczka do Janowa Lubelskiego

W pierwszych dniach czerwca uczniowie naszej szkoły wyruszyli na wycieczkę do malowniczego parku edukacji i nauki ZoomNatury w Janowie Lubelskim. Aura sprzyjała zabawie na świeżym powietrzu i tuż po wyjściu z autokaru uczniowie udali się na pouczającą grę terenową, podczas której rozwiązywali ciekawe rebusy i łamigłówki, by w finale odnaleźć klucze do zaginionego skarbu. Ponieważ uczniowie naszej szkoły słyną z tęgich umysłów, zagadki zostały rozwiązane a skarb odnaleziony. Ucieszeni sukcesem poszukiwacze udali się na odpoczynek do laboratoriów wiedzy, gdzie pod okiem profesjonalistów wzięli udział w eksperymentach z dziedziny fizyki i chemii.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 22-06-2019, odsłon: 1153)
Pielgrzymka klasy III na Święty Krzyż
Pielgrzymka klasy III na Święty Krzyż

31 maja 2019r uczniowie klasy III wraz z ks. Grzegorzem, p. Barbarą Łyjak i p. Beatą Kośnic wyruszyli na pielgrzymkę na Święty Krzyż. W wyjeździe tym uczniom towarzyszyli rodzice.

W tym najstarszym polskim sanktuarium uczestniczyliśmy we Mszy świętej sprawowanej w intencji dzieci naszej szkoły, które po raz pierwszy przyjęły Komunię Świętą. Następnie uczestniczyliśmy w adoracji Drzewa Krzyża Świętego, zwiedzaliśmy klasztor, muzeum misyjne, weszliśmy na wieżę widokową.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 21-06-2019, odsłon: 1051)
Wycieczka do Straży Pożarnej
Wycieczka do Straży Pożarnej

   W pierwszych dniach czerwca uczniowie klasy drugiej odwiedzili siedzibę Straży Pożarnej w Lipsku. Na umówionym spotkaniu dzieci zostały przywitane przez wszystkich pełniących dyżur strażaków.

   Podczas spotkania uczniowie zwiedzili wszystkie pomieszczenia strażnicy, w których mogli poznać tajniki trudnej pracy straży pożarnej.

Szczególnie zafascynowały ich garaże, w których mogli obejrzeć z bliska i przymierzyć strój strażaka, ale także poznać dokładnie wyposażenie wozu strażackiego. Podczas prezentacji sprzętu dzieci brały udział w ćwiczeniach jego obsługi oraz przy pomocy zawodowców trenowały umiejętność lania wody ze strażackiego hydrantu.(kategoria: Aktualności, dodano: 16-06-2019)
facebook