Untitled Document
Strona główna
Historia Szkoły
Nasz Patron
Nauczyciele
Uczniowie
Wydarzenia
Galeria
Kontakt
Pedagog szkolny
Informator
Plan zajęć
Zajęcia dodatkowe
Nasze sukcesy
Kącik dla rodziców
Podręczniki
Statut
Program wychowawczy
Rada Rodziców

 

 

 

 

Konkursowe prezentacje pieśni i poezji patriotycznej
Konkursowe prezentacje pieśni i poezji patriotycznej

3 marca 2017 roku w zespole Szkół Samorządowych w Solcu nad Wisłą odbył się I Rejonowy Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej „Kocham moją Ojczyznę”. Konkurs cieszył się dużą popularnością, udział w nim wzięło 65 uczestników ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z trzech dekanatów: lipskiego, siennieńskiego i iłżeckiego. Naszą szkołę reprezentowało 12 uczennic w dwóch kategoriach.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 15-03-2017, odsłon: 692)
„Z kopyta kulig mknie…”
„Z kopyta kulig mknie…”

13 lutego 2017 roku chętni uczniowie brali udział w wycieczce do Bałtowa. Kulig, jazda na sankach i łyżwach były znakomitą atrakcją i prawdziwym szaleństwem na śniegu. Po wyczerpujących zabawach odpoczęliśmy przy ognisku. Zadowoleni, spełnieni i pełni wrażeń wróciliśmy do domu.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 02-03-2017, odsłon: 629)
Święto Babci i Dziadka
Święto Babci i Dziadka

Wszystko jest milsze,

Lepsze, ciekawsze

Kiedy w domu ma się na zawsze

Dobrego, Kochanego Dziadka

I Najukochańszą Babcię!

 

   W dniu 31.01.2017r. w naszej szkole dzieci przedszkolne i uczniowie klas I- III zaprezentowali dla swoich Babć i swych Dziadków program artystyczny.

Było nam niezmiernie miło gościć seniorów. Dzień Babci i Dzień Dziadka to jedno z najważniejszych świąt w roku! Nie wolno o nim zapomnieć, a życzenia na Dzień Babci i dla Dziadka to obowiązek każdego wnuka.

 

   Jak twierdzą psychologowie, dziadkowie kształtują tożsamość wnucząt – zarówno rodzinną, jak i historyczną. Często starają się im wynagrodzić błędy, które popełnili, wychowując swoje własne dzieci. Dlatego dość powszechnie uważa się, że rodzice są od wychowania, a dziadkowie od rozpieszczania. Czas z nimi spędzony jest bardzo cenny. Za ten właśnie czas i uwagę podziękowali wnukowie swoim ukochanym Babciom i Dziadkom podczas spotkania, które stało się już tradycją w naszej szkole.

 Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 19-02-2017, odsłon: 639)
Sukcesy naszych sportowców
Sukcesy naszych sportowców

30 stycznia w naszej szkole odbyły się zawody w piłkę siatkową. W rozgrywkach rywalizowali uczniowie ze szkół z terenu Miasta i Gminy Lipsko. Po emocjonujących meczach nasi chłopcy zajęli drugie miejsce, zaś dziewczęta zdobyły tytuł mistrzowski i reprezentować będą naszą gminę w rozgrywkach powiatowych w Pawłowicach.

Gratulujemy.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 16-02-2017, odsłon: 409)
Gramy o Puchar Tymbarku
Gramy o Puchar Tymbarku

Sukcesem zakończyły się rozgrywki naszej drużyny piłkarek nożnych w pierwszym etapie Turnieju o Puchar Tymbarku organizowanym przez Polski Związek Piłki Nożnej.

Nasze Dziewczęta okazały się bezkonkurencyjne i wysoko pokonały zespoły z PSP 1 Szydłowiec i PSP Wierzbica. Tym samym nasze zawodniczki awansowały do kolejnego etapu rozgrywek.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 16-02-2017, odsłon: 458)
Zagraliśmy w WOŚP
Zagraliśmy w WOŚP

Uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i w niedzielę 15 stycznia nasi wolontariusze przeprowadzili zbiórkę „dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom”. XXV Finał WOŚP zakończyliśmy uzbieraniem kwoty 1758,74 zł, którą przekazaliśmy do sztabu w Lipsku.

 Dziękujemy wszystkim darczyńcom za okazaną pomocCzytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 01-02-2017, odsłon: 445)
„My też chcemy być strażakami”
„My też chcemy być strażakami”

 

W dniu 18 stycznia 2017 roku uczniowie klasy III gościli strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Soleckiej.

 

Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, na czym polega praca strażaka oraz uświadomiły sobie, że strażacy pomagają ludziom nie tylko w czasie pożarów ale również podczas powodzi, wypadków drogowych, sprzątają drzewa połamane przez wichury. Strażacy uczyli też, jak zachować się, gdy jesteśmy świadkami wypadku lub pożaru. Goście pozwolili uczniom obejrzeć narzędzia i urządzenia niezbędne strażakom do pracy. Poruszony został również temat bezpieczeństwa dzieci w czasie zbliżających się ferii zimowych. Na zakończenie strażacy wręczyli dzieciom upominki.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 22-01-2017, odsłon: 605)
Konkurs plastyczny SKO
Konkurs plastyczny SKO

„Czym jest dla mnie SKO?” – to pytanie, które zadał dzieciom Bank PKO B.P. z siedzibą w Lipsku.

 

Plastycznie odpowiedzieli na nie członkowie SKO z naszej szkoły. Odpowiedzi te bardzo się spodobały, ponieważ I miejsce w tym konkursie zajęła Ania Górz (kl. „0”), a III miejsce – Amelka Siebyła (kl. III).

 

Wszystkie dzieci biorące udział w tym konkursie zostały nagrodzone, a ich prace można zobaczyć na wystawie w Banku w Lipsku.

 

Gratulujemy!

 Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 18-01-2017, odsłon: 511)
"Mój Anioł"

W związku z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia członkowie Samorządu Uczniowskiego wspólnie z kołem plastycznym przygotowali konkurs „Mój Anioł”. Zadanie polegało na wykonaniu dowolną techniką aniołka i spotkało się z szerokim zainteresowaniem naszych uczniów. Wszystkie prace zostały nagrodzone i znalazły swoje miejsce na świątecznej wystawie.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 31-12-2016, odsłon: 674)
Boże Narodzenie
Boże Narodzenie

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia pragniemy złożyć wszystkim najserdeczniejsze życzenia.


Niech nadchodzące święta będą dla wszystkich wspaniałym czasem spędzonym bez pośpiechu, trosk i zmartwień życia codziennego. Życzymy aby każda chwila upłynęła w spokoju i radości, wśród rodziny, przyjaciół i wszystkich bliskich sercu osób.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 22-12-2016, odsłon: 675)
facebook