Untitled Document
Strona główna
Historia Szkoły
Nasz Patron
Nauczyciele
Uczniowie
Wydarzenia
Przedszkole
Pedagog szkolny
Biblioteka szkolna
Kontakt
Galeria
Informator
Plan zajęć
Zajęcia dodatkowe
Nasze sukcesy
Kącik dla rodziców
Podręczniki
Statut
Program wychowawczy
Rada Rodziców
Deklaracja dostępności

 

 

 

 

Październik miesiącem bibliotek szkolnych.
dodano: 17-11-2022

Październik miesiącem bibliotek szkolnych.

Hasło tegorocznego Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych brzmiało: „Czytanie dla pokoju”

Czytelnicy z klasy II i III zostali zapoznani z tym tematem poprzez krótką pogadankę, a także poprzez poznanie losów bohaterów książek pt.: „Asiunia” J.Papuzińskiej i „Czy wojna jest dla dziewczyn?” P. Beręsewicza . W ramach obchodów miesięcznego święta bibliotek, zaprosiliśmy wszystkich uczniów do włączenia się w akcje i konkursy organizowane przez bibliotekę szkolną.

 

Już od 1 października rozpoczęliśmy akcję „Podaruj książkę bibliotece szkolnej”, trwała ona przez cały miesiąc. Dzięki Waszemu zaangażowaniu Drodzy Czytelnicy, nasza biblioteka wzbogaciła się o ciekawe pozycje książkowe. Bardzo dziękujemy!!!. Wszyscy nasi darczyńcy otrzymali podziękowania i słodką niespodziankę.

 

Cały październik trwała akcja pod hasłem „Książka na życzenie”. Czytelnicy na przygotowanych kartach mogli wypisać tytuły książek, które powinny znaleźć się na półkach naszej biblioteki. Te karty były analizowane i propozycje czytelników będą brane pod uwagę przy zakupie nowych pozycji książkowych. Ponadto wszystkich czytelników zaprosiliśmy do udziału w konkursie na ilustrację, wypowiedź pisemną lub inną formę pt. „Biblioteka moich marzeń”. Z klas IV-VIII wpłynęło tylko 2 prace konkursowe, obie zatem zostały nagrodzone tytułem „Laureatów”. Ich autorkami były uczennice klasy IV- Julia Lackowska i Marcelina Czerwonka, zaś z klas I-III wpłynęło 6 prac. Tytułem „Laureata” nagrodzono prace dziewczynek z klasy III – Kornelii Krupy i Wiktorii Mordak, II miejsca przyznano pracy Pauliny Śliwiak z kl.II i Wiktorii Malarskiej z kl. III, zaś III miejsca zajęły prace Anny Rucińskiej z kl. II i Sandry Czyżewskiej z klasy III.

 

Zaprosiliśmy także wraz z nauczycielem plastyki czytelników z klas młodszych do udziału w konkursie pt. „Kukiełki, pacynki, marionetki, czyli bawimy się w teatr”. Dzieci wykazały się dużą kreatywnością , wyobraźnią. Wśród 12 prac 6 nagrodzono tytułem „Laureata”, a były to: „Śpiąca Królewna”- Zuzi Burek z kl. III, „Czerwony Kapturek”- Alana Pałki z kl. II, „Kopciuszek” - Wiktorii Malarskiej, „Pszczółka Maja”- Mikołaja Marculi z kl. II, „Pinokio”- Kornelii Krupy z kl. III i „Czerwony Kapturek”- Leny Wajs. Pozostałe prace:„ Roszpunka”- Sandry Czyżewskiej z kl. III, „Kopciuszek”-Wiktorii Malarskiej, „Kot w butach”- Kacpra Stępnia, „Małgosia”-Ani Rucińskiej z kl. II, „Kapelusznik”- Kamila Zagożdżona z kl. II i „Dziewczynka z zapałkami”- Pauliny Śliwiak z kl. II – otrzymały wyróżnienia.

 

Czytelnicy z kl. I wzięli udział w corocznym konkursie plastycznym pt. „Ilustracja do pierwszej przeczytanej książki z biblioteki szkolnej”. I miejsca zajęły: Julia Kwiecień, Alicja Kiljan, II miejsca zaś: Lila Rolnik, Wiktoria Świątek, na III miejscu znalazła się praca Dawida Machała.

 

Wszyscy uczestnicy konkursów plastycznych podczas uroczystego podsumowania obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, otrzymali dyplomy i słodką nagrodę, zaś nagrodzone prace dodatkowo otrzymały rzeczowe upominki
facebook