Untitled Document
Strona główna
Historia Szkoły
Nasz Patron
Nauczyciele
Uczniowie
Wydarzenia
Przedszkole
Pedagog szkolny
Biblioteka szkolna
Kontakt
Galeria
Informator
Plan zajęć
Zajęcia dodatkowe
Nasze sukcesy
Kącik dla rodziców
Podręczniki
Statut
Program wychowawczy
Rada Rodziców
Deklaracja dostępności

 

 

 

 

Pasowanie na Ucznia
dodano: 10-11-2022

Pasowanie na Ucznia

W czwartkowy, jesienny poranek, 10 listopada,  odbyła się uroczystość Ślubowania Uczniów Klasy Pierwszej.

To wydarzenie zawsze wzbudza wiele pozytywnych emocji wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców.

Uczniowie klasy pierwszej zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, taneczne i wokalne. Niesamowite wrażenie zrobił na wszystkich widzach "Kujawiaczek" w ich wykonaniu. Zapewniali także, że znają szkolną rzeczywistość i są gotowi podejmować uczniowskie wyzwania. To był egzamin, który zdali na szóstkę. Na pewno najbardziej zachwycili i wzruszyli swoich rodziców, którzy z ogromną uwagą śledzili ich pierwsze popisy na szkolnej scenie.

Kulminacyjnym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała pani dyrektor Ewa Sołtysiak. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Woli Soleckiej. Zostało to odnotowane w szkolnej kronice, w której dzieci złożyły swoje podpisy.

W uroczystości wzięli udział nie tylko członkowie naszej szkolnej społeczności, ale również zaproszeni goście. Jednym z nich był przedstawiciel organu prowadzącego – pan Artur Dygas, Sekretarz Miasta i Gminy Lipsko,  który bardzo pochwalił umiejętności i odwagę naszych małych bohaterów, życzył im sukcesów i wręczył pamiątkowe upominki.

Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali okolicznościowe dyplomy. Nie zabrakło też prezentów od Samorządu Uczniowskiego i wychowawczyni – pani Joanny Gozdur.

Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy.

 

Uroczystość ślubowania zbiegła się w czasie ze Świętem Niepodległości. Pierwszoklasiści zaakcentowali to w swoim programie, a ponieważ ich święto odbyło się w przeddzień 11 Listopada, wszyscy uczestnicy i goście wspólnie zaśpiewali  hymn państwowy, włączając się tym samym do  akcji Ministerstwa Edukacji I Nauki „Szkoła do hymnu”.
facebook