Untitled Document
Strona główna
Historia Szkoły
Nasz Patron
Nauczyciele
Uczniowie
Wydarzenia
Przedszkole
Pedagog szkolny
Biblioteka szkolna
Kontakt
Galeria
Informator
Plan zajęć
Zajęcia dodatkowe
Nasze sukcesy
Kącik dla rodziców
Podręczniki
Statut
Program wychowawczy
Rada Rodziców
Deklaracja dostępności

 

 

 

 

Maluchy bawią się z Pluszowym Misiem
dodano: 24-11-2022

Maluchy bawią się z Pluszowym Misiem

Misie tak jak ludzie,

Swoje święto mają,

Wówczas wszystkie dzieci,

Życzenia im składają.

Zapytacie kiedy święto ich przypada:

Odpowiedź jest łatwa: 25 listopada!Misie jak powszechnie wiadomo występują we wszystkich kształtach i rozmiarach, mają różne imiona i różnych małych i dużych właścicieli. Rozmowa o misiach była nieodłączną częścią ich święta. Kim jest przyjaciel Pluszowego Misia? To osoba, która po pierwsze misia posiada, po drugie lubi spędzać z nim czas, a po trzecie należycie dba o pluszaka. 

Dzisiaj Maluchy poznały historię Pluszowego Misia. Przypomniały postacie najbardziej znanych misiów z bajek i filmów dla dzieci. Założyły kolorowe „Misiowe” opaski na głowę  i przystąpiły do wykonania „Misiowych” zagadek. Pomogły pociesznemu jubilatowi położyć na torcie tyle świeczek, ile pokazywała cyfra i ozdobiły jego sylwetę czerwonymi kokardami. Z misiami łatwiej rozpoznaje się kolory. Kiedy w kole ustawiła się wielobarwna „Misiowa” rodzinka, zabawa była wesoła i ciekawa.

Na półkach ukryły się Pluszowe Misie. Przedszkolaki sprawnie i radośnie je policzyły, bawiąc się w kolejną grę matematyczną.

Razem z bohaterem dzisiejszego dnia ćwiczyły sztukę wyrażania swoich emocji za pomocą gestów i mimiki twarzy .

„Wylecz Misia” to gra matematyczna dla wszystkich dzieci z medycznym zacięciem. Dzieci mocno się przejęły i każdy Maluch starał się znaleźć ten odpowiedni plasterek, który pomoże wyleczyć Misia- pacjenta.

Po „Misiowych” śladach, dotarły do słodkiej niespodzianki. Nauczyły się też zabawy ruchowej przy piosence „Niedźwiadek”. 

facebook