Untitled Document
Strona główna
Historia Szkoły
Nasz Patron
Nauczyciele
Uczniowie
Wydarzenia
Galeria
Kontakt
Pedagog szkolny
Informator
Plan zajęć
Zajęcia dodatkowe
Nasze sukcesy
Kącik dla rodziców
Podręczniki
Statut
Program wychowawczy
Rada Rodziców

 

 

 

 

„Smaki z babcinego stołu”
dodano: 19-02-2019

„Smaki z babcinego stołu”

W ostatnich dniach stycznia poznaliśmy laureatów konkursu polonistycznego „Smaki z babcinego stołu, czyli opowieść o zwyczajach żywienia z okolic Woli Soleckiej” zorganizowanego przez Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Lipsko.

Zadaniem młodych literatów było napisanie opowiadania, którego elementem będzie przepis na tradycyjną regionalną potrawę związaną z okresem Bożego Narodzenia lub karnawałem, która występowała na terenie Woli Soleckiej.

Do organizatora konkursu wpłynęło 20 prac, które oceniano w dwóch kategoriach – klasy IV-VI i klasy VII-VIII.Do organizatora konkursu wpłynęło 20 prac, które oceniano w dwóch kategoriach – klasy IV-VI i klasy VII-VIII.


Laureatami wśród młodszych literatów zostali: Łukasz Pietruszka (kl. V), Agata Górz (kl. IV), Natalia Lasek (kl. IV) i Julia Kiljan (kl. IV), zaś wyróżniono Paulinę Majewską (kl. V) i Katarzynę Mróz (kl. VI).

 

Laureatkami wśród młodzieży z klas VII-VIII zostały Aleksandra Górz (kl. VII) i Natalia Stępień (kl. VII), a praca Marcina Mężyka została wyróżniona.

Opowiadania laureatów będzie można wkrótce przeczytać w publikacji przygotowanej przez Organizatora Konkursu.


facebook